Yola Çıkarmaya Kıyamazsınız: Porsche, Yeni ‘Bebeği’ Taycan GTS Sport Turismo’yu Tanıttı

Porsche, elektrik motorlu Taycan serisine yeni bir üye daha ekledi. Düzenlenen etkinlikte tanıtılan Taycan GTS Sport Turismo, bilhassa de tasarımıyla dikkat çekiyor. Aracın 2022'nin ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Elektrik motorlu araçlara verdiği önemi göstermeye devam eden otomobil devi Porsche, düzenlemiş olduğu bir etkinlikte 2022 model Taycan GTS Sport Tourismo'yu tanıttı. Firmanın GTS serisi araçlarında bilhassa tercih etmiş olduğu hususi bir kırmızı renk ile tanıtılan vasıta, bilhassa de görünüşü ile kendine fanatik bırakacak şeklinde duruyor.

Porsche Taycan GTS Sport Tourismo'nun ön tasarımı, bugüne dek alıştığımız Taycan'a benzerlikgösteriyor. Sadece araca yan ve arka kısımdan baktığımızda, yepyeni bir duruşla karşılaşıyoruz. Zira bu aracın arka kısmı, standart modelden fazlaca yüksek. Bu da Porsche Taycan GTS Sport Tourismo'da hafifçe hatchback havası katmış durumda. Hafifçe dememizin sebebi, sedan versiyon ile yeni versiyon arasındaki yükseklik farkının yalnızca 45 milimetre olması...

Karşınızda 2022 model Porsche Taycan GTS Sport Tourismo​Taycan serisinin yeni üyesi, 440 kW'lik motor bulunuyor. Bu kuvvetli motor, aracın 0-100 km/sa hızlanmasını 3,7 saniyede tamamlamasını sağlıyor. Batarya cephesinde de asla kötü bir iş çıkarmayan mühendisler, WLTP standartlarına gore 504 km menzil sunabilen bir batarya kullandılar. Bu bataryanın yüzde 5'ten yüzde 80'e kadar 22,5 dakikada dolduğunu belirtelim.


Aracın iç tasarımında da Porsche farkı bizleri karşılıyor. Kadifemsi yapıdaki lüks kumaş kaplama yeğleyen şirket, bu kaplamayı bulmuş olduğu her boşlukta kullanmayı tercih etmiş. Orta konsoldan direksiyona ve hatta direksiyonun arkasına kadar her yer bu kumaş kaplamayla bezenmiş durumda. Aracın iç tasarımı işte bu şekilde görünüyor;


Porsche tarafınca meydana getirilen açıklamalara gore Taycan GTS Sport Tourismo, 2022'nin ikinci çeyreği itibarıyla piyasaya sürülecek. Tüketiciler, bu şekilde bir araca haiz olmak için 134 bin 650 dolardan başlamış olan ödeme yapmak durumunda kalacaklar. Şirket, dileyen tüketicilerin şimdiden sipariş verebileceklerini sadece kati bir teslimat zamanı duyamayacaklarını ifade ediyor.


İLGİLİ HABER

Adeta Görünmez Otomobil(!): 2023 Nissan 400Z Gülünç Kamuflajıyla Kontrol Sürüşünde Görüntülendi [Video]​

 
Üst Alt