Yemeksepeti Kurucusu Nevzat Aydın’ın Bir Futbol Kulübüne Başkan Olacağı İddia Edildi

İki hafta ilkin Yemeksepeti'ndeki CEO'luk görevinden çekilme eden Nevzat Aydın, yeni bir iddiaya bakılırsa Sarıyer Spor Kulübü'nün başkanı olacak. Aydın'ın haziran ayında yapılacak seçimlerde aday olması ve kazanması planlanıyor.

Geçtiğimiz gün 60 milyon kişinin kişisel verisinin ele geçirildiği iddiasıyla gündeme gelen Yemeksepeti’nin eski CEO’su Nevzat Aydın, ortalama 2 hafta ilkin görevini bıraktığını açıklamıştı. Aydın, sürpriz ayrılışını “Evet, bir devrin sonuna geldik. Jeff Bezos 25 yıl dayandı bense 21 yılı sadece görebildim.” sözleriyle paylaşmıştı.

Yemeksepeti CEO’luğunu bırakan Nevzat Aydın’ın bir sonraki adımının nasıl sonuçlanacağı merakla takip ediliyordu. Bugün, o adım hakkında garip bir iddia gündeme geldi. İddiaya bakılırsa daha ilkin Trabzonspor’da yöneticilik meydana getiren Nevzat Aydın, Sarıyer Spor Kulübü’nün başkanı olabilir.

Haziran ayındaki seçimlerde başkan olması planlanıyor:​

Öğrenilen bilgilere bakılırsa Sariyer Kulübü’nün şirketleştirme emek harcamaları başladı ve geçmişe dönük dosyalar da incelenme sürecine alındı. Haziran ayında yapılacak kongrede Nevzat Aydın’ın Sarıyer Kulübü’ne başkan olarak seçilmesi planlanıyor. Aydın, daha ilkin Sarıyer Kulübü hakkında bugünlere işaret eden bir izahat da yapmıştı.

İLGİLİ HABER

Profilo İflas Etti: Firmanın Sonunu Eski Avukatları Getirdi​

Nevzat Aydın, geçtiğimiz yılki açıklamasında “Elde ettiğim vizyon ve birikimleri bana en yakın gelen Sarıyer ile birleştirmek isterim. Bunda kulübün hikayesi büyük rol oynadı. Ek olarak kulüpten hiçbir beklentim yok. Tek gayem Sarıyer'i hak etmiş olduğu bölgelere getirmek.” ifadelerini kullanmıştı. Aydın ve Sarıyer Kulübü hakkında gelişimleri muhtemelen haziran ayına kadar ara sıra duyacağız.

Üst Alt