Yandex Haberler Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Yandex Haberler, diğer arama motorlarının News hizmetiyle mantaliteye ve yapıya sahiptir. Webmasterlar sitelerini daha üst sıralarda gösterebilmek için arama motorlarının haberler kısmına sitelerini eklemek için uğraşırlar.

Yandex Haberler’de bu kayıt olunmaya çalışılan hizmetlerden biridir. Arama motorunun haberler kısmına eklenmiş olan sitenin birçok avantajı bulunur. Yandex Haberler kısmına eklemenin ne tür avantajları olduğuna kısaca değinelim:

blank-66.png


Yandex Haberlere Kayıt Olmanın Avantajları

- Yandex News yani Yandex Haberler kısmına kayıt olmuş bir site arama motoru üzerinde daha çok tekil ziyaretçiye ulaşma olanağına sahip olur. Sadece Yandex’de değil diğer arama motorlarında da yine üst sıralarda gösterim elde etmeye dolaylı olarak destek sağlayabilir.

- News kayıtlı olan siteler arama motorlarınca daha değerli olduğu düşünülen sitelerdir.

- Bir siteye News kaydını alabilmek için SEO noktasında birçok çalışmayı doğru şekilde yapmış olmak gerekir. Sitenin ayarları incelendikten sonra News kaydı sağlandığı için, bu süreç sitenin kendiliğinden aslını değerli hale getirecek bir durumdur. News kaydı alabilmiş olan sitenin zaten değerli olduğu da düşünülebilir.

- Hem SEO uyumlu hem de News kaydı almış olan siteler, arama motorları gözünde daha çok değerli olduğu için, arama motorlarında üst sıralarda gösterim olması, tekil ziyaretçi sayısını daha da çok artıracaktır.

Nasıl Kayıt Olunur?

Yandex News kayıt sürecinin çok kolay olmadığını, sabırlı olunması gerektiğini baştan söyleyelim.

Sürecin başlaması için site linkiniz ile birlikte paylaşıp Yandex.Haber’e eklenmesini istediğinizi ve yardım istediğinizi belirten bir mail atmanız gerekiyor. Sonrasında zaten maile yapılan dönüşe göre size değerlendirme yapılacaktır. Genelde hızlı dönüşler yapıldığı bilinmektedir ancak bazen geç de dönebiliyorlar, bilginiz olsun.
Geokomplo adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
Yandex ZEN'e mail gönderdim; publishers@zen.yandex.ru

Şuan inceleme de. İkisi farklı şeyler değil, değil mi?
Benzer ama farklı şeyler sanırım. Çünkü bu hizmeti yandex.haber şeklinde farklı bir kısımda değerlendiriyorlar. Aşağıdaki linkten daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz hocam:
Geokomplo adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
haber.yandex.com kullanımdan kaldırılmış. Sanırım Yandex ZEN'e taşıdılar.
Hepsini tek çatı altında toplamışlar yani... Teşekkürler.
Anlatım için teşekkürler, açıklayıcı olmuş hocam.

Çoğu yeni açtığım sitede hemen Yandex'e de kayıt yaparım. Yeni sitelerimde Yandex aramalarından gelen organik 5-6 kişi oluyor günde. Yandex haber de gelişecektir ilerleyen yıllarda, şimdiden önemsenmesi lazım.
faydalı bilgi hocam teşekkür ederiz
 
Üst Alt