WhatsApp, Türk Mühendisin Geliştirdiği Yeni Hususi durumunu Yayınladı

Türk geliştirici Cenup Kayım'ın geliştirdiği yeni bir WhatsApp özelliği, tüm kullananların hizmetine sunulmaya başladı. Söz mevzusu özellik, işletme hesaplarının gönderilmiş olduğu mesajların yıldızlarla değerlendirilmesini sağlıyor.

WhatsApp bünyesinde çalışmalarını sürdüren Türk yazılımcı CenupKayım'ın hazırladığı bir özellik, tüm kullanıcılar için kullanıma sunulmaya başladı. Bu özellik, işletme hesaplarıyla konuşan kullananların, gelen mesajları puanlamasını sağlıyor. Böylece kullanıcılar, kimlikleri açığa çıkmadan iletişime geçtikleri işletme hesaplarını değerlendirmiş olacaklar.

iOS ve Android ekosistemleri için geliştirilen özellik, işletme sahiplerini ciddiyeteyönlendirecek benzer biçimde görünüyor. Zira oy veren kullanıcı anonim olarak duracak olsa da söz mevzusu puanlamalar, bir süre sonrasında WhatsApp'ın kalite filtrelerine takılabilir.

WhatsApp'ın yeni özelliği iOS'ta bu şekilde görünüyor​Cenup Kayım tarafınca geliştirilen özellik, kullanım açısından oldukça rahat bir deneyime haiz. Türk geliştiricinin elinden çıkan özelliği deneyimlemek isteyen kullananların, işletme hesabından kendisine gelen bir mesajın üstüne basılı tutması ve oluşturulan menüde rate (oyla) seçeneğine dokunması gerekiyor. Oluşturulan menüde ilgili ileti için 1'den 5'e kadar (5 en iyi, 1 en fena) puanverebilirsiniz.

Android beta sürümde de oylama yapılabiliyor​Türk geliştiricinin ileti puanlama özelliği, oldukça yakın bir gelecekte hepimiztarafınca kullanılabilecek. Sadece bunun birkaç saat ya da birkaç gün sürebileceğini unutmamanızda yarar var...

Cenup Kayım'dan özellik ile ilgili izahat​

[wpcc-script async src=" " charset="utf-8"]
WhatsApp’ta geliştirdiğim ilk customer facing (son kullanıcının ulaşabildiği) özelliği gösterildi. Artık bir iş yeriyle konuşurken, iş yerinden gelen mesaja puan verebiliyorsunuz. Tamamen anonim bir puanlama, hangi kullanıcının ne puan verdiği kimse tarafınca bilinmiyor.

İLGİLİ HABER

Artık Yalnız İzin Verdiğiniz Kişiler Görebilecek: Beta Sürümüyle WhatsApp'a Yeni Gizlilik Özellikleri Geliyor​

 
Üst Alt