Uzaktan İlişkinin Zirvesi: Bir Saniye Bile Yüz Yüze Görüşmek istemeyen Çift, Zoom Üstünden Evliliğe ilk adımını attı

İngiltere ve ABD’li olan ve internetten tanışan iki genç, hiçbir şekilde karşı karşıya görüşmeden Zoom üstünden birbirleriyle evliliğe ilk adımını attı. İkilinin ilişkisi, Feysbuk’ta bir grup yardımıyla başladı.

Koronavirüs salgınının bizi uzunca bir süre sevdiklerimizden uzaklaştırdığı bir gerçek. Fakat bu dönem içinde doğan uzaktan ilişkiler de olmadı değil. Bu uzaktan ilişkilerin bir örneğiyse artık uzaktan ilişki mevzusunda zirveye oturmuş durumda. Bir Feysbuk grubu yardımıyla tanışan İngiliz Ayşe ve Amerikan Darrin, bugüne dek asla karşı karşıya buluşmadılar ve Zoom üstünden evlendiler.

Dünya genelinde mektup arkadaşı edinmek için oluşturulan bir grupta 26 yaşındaki Ayşe, pandemi esnasında artık anası olan bir hanımla yazışma kurdu. Kenda isminde anne, Ayşe’nin yaşına yakın bir oğlu bulunduğunu söylemiş oldu ve ikili, ABD – İngiltere içinde mesajlaşmaya başladı. Fazlaca geçmeden bu mesajlaşmalar telefon konuşmalarına dönüştü ve iki ülke arasındaki 5 saatlik fark bunu durdurmadı.

Ayşe, ABD’nin kapısından geri çevrildi:​Aslına bakarsak Ayşe ve Darrin karşı karşıya de buluşacaklardı. Darrin, Kasım 2020’de Ayşe’ye sevgilisi olması için teklif yapmış oldu. Temmuz ayında Ayşe, anası ve babası İngiltere’den ABD’ye uçuşlar yasak olsa da Meksika üstünden geçiş yapmak suretiyle uçağa atladılar. Aile, Meksika’da 15 gün kaldı ve en sonunda ABD’ye hareket etme sonucu aldı.

Darrin’in yaşamış olduğu Detroit kentine ulaştıklarındaysa ABD yetkilileri, Ayşe’nin ‘banka hesabında kalmış olduğu süre süresince kendisini geçindirecek kadar parası olmadığını’ ve ‘Birleşik Krallık ile yeterince kuvvetli bağları olmadığını’ söyleyerek ülkenin kapısından geri çevirdi. Artık Ayşe’yle tanışmayı beklemekten sıkılan Darrin, ‘hususi bir buluşma gecesi’ teklif etti ve ikili Zoom’da buluştu.

İLGİLİ HABER

Rihanna Vazife Bekliyor(!): Metaverse’te Büyükelçilik Açacak İlk Ülke Belli Oldu​


Darrin, bu görüşme esnasında aslına bakarsak Ayşe’ye Detroit’e erişince yapmayı organize ettiği evlilik teklifini yapmış oldu. Ailelerin de desteğiyle ABD’nin Utah eyaletindeki sanal düğün törenlerini yasal meydana getiren yasadan yararlanan ikili, 19 Ağustos’ta Zoom üstünde çevrimiçi bir törenle evliliğe ilk adımını attı.
 
Üst Alt