Ulusal Ekip, 2022 Dünya Kupası Play-Off’larına Kaldı: Toplumsal Medya Kırmızı Beyaza Büründü

Karadağ'ı 2-1'lik skor ile geçen Ulusal Ekip, 2022 Dünya Kupası Play-Off turunda savaşım etmeye hak kazanmıştır. Maçın tamamlanmasıyla beraber toplumsal medya adeta kırmızı beyaz oldu ve Bizim Çocuklar'a kutlama mesajları yağdı.

FIFA 2022 Dünya Kupası gruplarına fişek benzer biçimde başlayarak grubu ilk iki sırada tamamlaması beklenen Hollanda ve Norveç'i sahadan silen Ulusal Takımımız, sonrasında ise dalgalanmalı bir performans göstererek Dünya Kupası'na gidiş biletini zora sokmuştu. Kısa süre ilkin gruptaki son maçında Karadağ ile karşılaşan Ulusal Ekip, maçtan 2-1 galip ayrılarak Dünya Kupası Play-Off turuna kalmaya hak kazanmıştır.

Maçın tamamlanmasıyla beraber toplumsal medya deyim yerindeyse kırmızı beyaz renklere büründü. Spor kulüplerinden siyasilere, toplumsal medya fenomenlerinden sanatçılara kadar pek oldukca isim Ulusal Takımın Play-Off turuna kalma başarısını kutlarken 2022 Dünya Kupası yolunda başarı dileklerini ilettiler. Ek olarak her vakada olduğu benzer biçimde bu akşamki sonucun peşinden da gülmece fırtınası estirildi.

İşte Bizim Çocuklar'ın FIFA 2022 Dünya Kupası Play-Off turuna kalmasıyla ilgili kutlama mesajları​


Ulusal Takımın zaferiyle tadı yerine gelen kullanıcılar, gülmece yapmaktan da geri durmadı​

 
Üst Alt