Trkiye Terr Eylemleri | nteraktif Harita

1970 ile 2019 arasnda Trkiye Cumhuriyeti zerinde gereklemi terr eylemleri; rgt bilgisi , hedef bilgisi ve eylemin gerekletirildii ehir/ile bilgisi ile birlikte interaktif haritaya yanstlmtr.
-
Veri Kayna Amerika Birleik Devletleri Maryland niversitesi'dir.
Veriyi Ayrtran, Trkeye eviren ve Grsel haritaya entegre eden smail Dnd

-
Geenlerde sklrken byle bir proje yapmtm bende herkese ak olarak paylaaym dedim.
-
Veriler XLSX eklinde alnp PHP XLSXReader yardm ile Trkiye iin ayrtrlp yine PHP yardm ile evirileri yaplmtr.
Son olarak yine PHP ile dinamik bir ekilde JS kodlar oluturulmu JS yardm ile haritaya koordinat bazl yanstlmtr.

inize yararsa ne mutlu bana...
Eylemler hakknda ok daha fazla bilgi var fakat imdilik sadece bu bilgileri yansttm.

Herkese mutlu gnler...
Eline salk.
Verilerin koordinatlarnda 0.01 ile 0.05 arasnda sapma pay mevcuttur.
Douya terr blgesi deriz. stanbul...
4297 Terr eylemi Bunun 2626 tanesi Dou'da 35 tanesi Karadeniz'de 34 Tanesi Akdeniz'de 167 tanesi Ege'de 331 tanesi Anadolu'da (ounluk ANKARA) Ve 1104 tanesi de Marmara blgesinde (ounluk stanbul) tabi ki daha fazla da olmu olabilir ayrca bazlar direkt ehre pinlenmi. Blge tam bilinmedii iin ama emek muhteem teekkr ederiz.
ozgurerdempolat adl yeden alnt: mesaj grntle
4297 Terr eylemi Bunun 2626 tanesi Dou'da 35 tanesi Karadeniz'de 34 Tanesi Akdeniz'de 167 tanesi Ege'de 331 tanesi Anadolu'da (ounluk ANKARA) Ve 1104 tanesi de Marmara blgesinde (ounluk stanbul) tabi ki daha fazla da olmu olabilir ayrca bazlar direkt ehre pinlenmi. Blge tam bilinmedii iin ama emek muhteem teekkr ederiz.
Teekkr ederim evet maalesef Trkiye'de yaplan terr eylemlerinin blge bilgisi tam olarak verilemiyor.
lerleyen dnemlerde evirisini bitirdikten sonra eylemlerde kullanlan silahlar da ekleyeceim.
i ac bir harita olmasa da projeyi ok beendim. yangnlar iin de byle bir proje yaplabilir. ama doru veri ekecek yer yok
blank-47.png
D

harita verileri eski sanrm
wam adl yeden alnt: mesaj grntle
i ac bir harita olmasa da projeyi ok beendim. yangnlar iin de byle bir proje yaplabilir. ama doru veri ekecek yer yok
blank-47.png
D

harita verileri eski sanrm
Bu bilgileri aratrmalar Maryland niversitesi yapyor ve Amerika hari herhangi bir yerin tam %99 diyebileceimiz doru konum bilgisi kullanlan, silah bilgisi ve hedef bilgisi yok.
Baarl bir alma eline salk

Üst Alt