Tosuncuk’un Kardeşi Fatih Aydın’dan Komplo Teorilerini Tekrardan Hortlatacak Izahat: Kardeşimin Bunu Tek Başına Yaptığını Sanmıyorum

Geçtiğimiz hafta Türkiye’ye getirilen ve 5 Kasım’da cezaevine gönderilen Tosuncuk’un kardeşi Fatih Aydın’ın ifadelerinden bazı mühim noktalar paylaşıldı. Aydın, ifadesinde şirketle ilişiğinin oldukça azca olduğuna ve kardeşinin bunu tek başına yapmadığına vurgu yapmış oldu.

Tam olarak yedi gün ilkin Türkiye tarihinin en büyük dolandırıcılık vakalarından birisi olan Çiftlik Bank faillerinden ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın kardeşi Fatih Aydın, Türkiye’ye getirilmişti. Temmuz ayında Paraguay’da yakalanan ve 2 Kasım’da Türkiye’ye getirilen Fatih Aydın, 5 Kasım’da cezaevine gönderilmişti.

Bugünse Fatih Aydın’ın verdiği ifadelerden bazı mühim detaylar paylaşıldı. Gazeteci İsmail Saymaz'ın paylaşmış olduğu bilgilere nazaran Çiftlik Bank’ın iki numarası olarak görülen Fatih Aydın, Çiftlik Bank’ın iyi mi kurulduğuna, katılım için neler vaat edildiğine ve ne kadar gelir elde edildiğine dair informasyon sahibi olmadığını savundu. Şarküteri çalışanlarının maaşları yatmadığı için de şirketten ayrıldığını iddia etti.

“Firmanın kurum amacını, sermayelerini, iyi mi temin edildiğini bilmiyorum”​Öte taraftan Saymaz’a nazaran Fatih Aydın, Çiftlik Informasyon İşlem Ziraat Hayvancılık Endüstri Tecim Limited Şirketi’nin genel müdürü bulunduğunu saklıyordu. Firmanın 2017 yılı itibarıyla brüt 2 milyon 425 bin TL satışının ve 15 milyon 374 bin TL’lik öz kaynağının bulunduğunu belirten Saymaz, gayrimenkullerin toplam satın alma bedelininse 10 milyon 268 bin TL bulunduğunu beyan etti. Buna karşın Fatih Aydın, şirketlerin kurum amacını, sermayelerinin nerede, iyi mi temin edildiğini bilmediğini ifade ediyordu.

“Paraların ne amaçla kullanıldığını bilmiyorum mümkün değil”​


Bunun yanı sıra Aydın, Çiftlik Bank’a kağıt üstünde ortak bulunduğunu, şirkette maaş karşılığı çalıştığını ve yurt dışına kardeşinin davetiyle ve iş için gittiğini ileri sürdü. Aydın, yönetimde olmadığı için toplanan paraların nerede ve ne amaçla kullanıldığını bilmesinin mümkün olmadığını, bunun yanıtını Mehmet’in bileceğini de ekledi.

İLGİLİ HABER

Acun Ilıcalı’nın Kanalı TV8'e ‘Yasa Dışı Bahis Sitesi’ Reklamları İçin İkinci Kez Para Cezası Kesildi​

“Kardeşimin Çiftlik Bank organizasyonunu tek başına yaptığını sanmıyorum”​


Son olarak Fatih Aydın, kardeşi Mehmet Aydın’ın Çiftlik Bank organizasyonunu tek başına yaptığına inanmadığını dile getirdi. Tosuncukun bilgisayar oyunlarına düşkün ve hayal gücü geniş bir insan bulunduğunu, sadece yazılım ve pazarlama bilgisinin olmadığını söylemiş oldu. Ek olarak kardeşinin bir ekibinin bulunduğunu ve bu kişilerle beraber organizasyonu çevirdiğini beyan etti.
 
Üst Alt