The Matrix Resurrections’ın Ülkemizdeki Vizyon Zamanı Belli Oldu (Yeni Bir Poster ve Video da Geldi)

Sevenleri tarafınca iki yılı aşkın bir süredir dört gözle beklenen The Matrix serisinin 4. filmi The Matrix Resurrections, fazlaca yakın bir zamanda hayranlarıyla buluşmak suretiyle hazırlanıyor. Pandemi sebebiyle ilkin çekimlerinin, sonrasında da vizyon tarihinin üst üste ertelendiği filmin vizyon zamanı, sonunda bugün belli oldu.

1999 senesinde beyaz perdeyle buluşan ve gerek mevzusu, gerekse zamanının fazlaca ilerisindeki görüntüleriyle kısa sürede kült filmler arasına adını altın harflerle kazıyan bilimkurgu serisi The Matrix, serinin 3. filminin üstünden 18 yıl geçmesinin peşinden yeni vizyona giren filmi “The Matrix Resurrections” ile geri dönüyor.

Bir devrin insanlarının gerçekliği sorgulamasına yol açmış olan The Matrix serisinin 4. filmi, ilk olarak 2019 yılının Ağustos ayında duyurulmuş; çekimler ise 2020 yılının başlarında başlamıştı. Sadece fazlaca kısa bir süre sonrasında patlak veren COVID-19 pandemisi sebebiyle çekimler ertelendikçe ertelenmişti. Hal bu şekilde olunca da, filmin ilk olarak Mayıs 2021 olarak belirlenen vizyon zamanı de belirsiz olmak suretiyle ileriye çekilmişti. Matrix Resurrections’ın ülkemizdeki vizyon zamanı, afişiyle beraber nihayet belli oldu. Filmden ek olarak bir de kısa video geldi.

The Matrix Resurrections, 24 Aralık 2021'de sinemalara geliyor​Box Office Türkiye’de bulunan resmi The Matrix Resurrections sayfasına bugün eklenen bilgilere bakılırsa merakla beklenen film, ABD'de 22 Aralık'ta, vatanımızda ise 24 Aralık 2021’de sinemalara geliyor. Filmi, aynı tarihte HBO Max dijital gösterim platformu üstünden seyretmek de mümkün olacak.

Hollywood’un en sevilen oyuncularından Keanu Reeves’in Thomas ‘Neo’ Anderson olarak geri döndüğü Matrix Resurrections’ın kadrosunda yer edinen öteki oyuncular ise, daha önceki filmlerde Trinity karakterine yaşam veren Carrie-Anne Moss, How I Met Your Mother’ın Barney Stinson’ı olarak tanıdığımız Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith, Lambert Wilson, Daniel Bernhardt, Jessica Henwick, Toby Onwumere, Jonathan Groff, Priyanka Chopra ve Christina

İLGİLİ HABER

Matrix 4'ü Bekleyen Hayranların Fazlasıyla Hoşuna Gidecek 10 Film Tavsiyesi​


Ricci. Serinin en ikonik karakterlerinden Morpheus’ı canlandıran Laurence Fishburne ise ne yazık ki yeni filmimizde olmayacak. Fishburne yerineyse, genç Morpheus olarak Yahya Abdul-Mateen II’i izleyeceğiz. İlk üç filmin yönetmenleri Wachowski kardeşlerden Lana Wachowski’nin bir kez daha yönetmen koltuğuna oturacağı ve senaristliğini Wachowski ile beraber David Mitchell ve Aleksandar Hemon'ın değindiği The Matrix Resurrections’ı, günümüz teknolojisiyle seyretmek için gün sayıyoruz desek ümit ederim bizlere katılanlarınız olacaktır.

İşte yeni afişiyle karşınızda The Matrix Resurrections:​Paylaşılan yeni kısa video:​

[wpcc-script async src=" " charset="utf-8"]
Tweet'i görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
 
Üst Alt