Sen Gelmesen de Olurdu: GTA Definitive Edition’ın Satışları Tekrardan Başladı

Rockstar, geçtiğimiz gün Rockstar Games Launcher’dan kaldırılan ve oynanılmaz hale getirilen GTA: The Trilogy – The Definitive Edition’ı tekrardan Launcher’a ekledi. Oyun, tekrardan satın alınabilir ve oynanabilir hale geldi.

Rockstar’ın sürpriz bir halde duyurduğu ve 11 Kasım tarihinde yayınladığı GTA: The Trilogy – Definitive Edition, birçok kişinin korkmuş olduğu şekilde çıkış yapmış oldu. GTA III, Vice City ve San Andreas oyunlarının ‘tekrardan elden geçirildiği’ halleri, ne yazık ki efsaneleşmiş oyunları fena hatırlamamıza niçin olacak kadar sorunlara sahipti.

Rockstar’ın neredeyse asla üzerine uğraşmadan tekrardan piyasaya sürdüğü efsaneler, birçok hataya ve performans problemlerine ev sahipliği yapıyordu. Rockstar, geçtiğimiz günlerde paylaşmış olduğu açıklamayla da oyunun PC sürümünün geçici bir süreliğine kaldırıldığını açıklamıştı. Bunun nedeniyse oyunun ‘eklenmemesi ihtiyaç duyulan dosyalara’ haiz olmasıydı.

Oyun tekrardan Rockstar Games Launcher'a eklendi:​13 Kasım’da Rockstar Games Launcher’dan çıkarılarak satın alımları ve oynanışı sonlandırılan GTA: The Trilogy – The Definitive Edition, bugün tekrardan Launcher’a eklendi. Twitter üstünden duyuru paylaşan Rockstar, oyunun satın alınabilir ve oynanabilir hale geldiğini deklare etti. Arkasından yaşanmış olan olumsuzluklardan dolayı oyunculardan özür diledi ve performansın geliştirilmesi için çalıştıklarını belirtti.

Rockstar’ın serinin satışını durduracak kadar mühim olan ‘eklenmemesi ihtiyaç duyulan dosyaların’ ne olduğu resmen açıklanmadı. Fakat Video Games Chronicle, oyun dosyalarında yapmış olduğu emekler sonucunda bu dosyalardan bazılarının geliştirici notları, oyunun artık lisansına haiz olmadığı müzikler ve cinsel içerikli Hot Coffee gibi olmaktan oluştuğunu gösterdi.

İLGİLİ HABER

Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 22 Multiplayer Bilgisayar Oyunu Tavsiyesi​


Bu dosyalar, oyun çalıştırıldığında dönem dışı kalıyor olsalar da oyunun dosyalarını kurcalayan kişilerce kolaylıkla bulunabiliyordu. Rockstar, üç oyunu tekrardan satışa sunmuş olsa da kendi tarihinin en fena puanını alan ve hakkında hiçbir pozitif yorumun bulunmadığı bu paketin ne kadar satın alınacağı tartışılır.
 
Üst Alt