Satoshi Nakamoto’nun Dünyanın En Varlıklı İnsanı Olması İçin Bitcoin Kaç Dolar Olmalı?

Bitcoin'in her geçen yıl birazcık daha kıymetli hale gelmesi, kripto para biriminin mucidi olarak malum Satoshi Nakamoto'yu da milyarder hale getirdi. Hatta 68 bin dolar seviyelerinde gerçekleşen son ATH seviyesi, Nakamoto'yu dünyanın en varlıklı 15. kişisi yapmış oldu. İşte Bitcoin'in mucidinin bugünkü serveti ve öteki tahminler...

Son yılların en oldukça tartışılan yatırım araçlarından bir tanesi haline gelen Bitcoin, geçtiğimiz günlerde ATH, kısaca tüm zamanların en yüksek kıymeti rekorunu tazeledi. 68 bin dolar seviyelerinden işlem gören kripto para birimi, pek oldukça kişiyi de adeta varlıklı etmiş oldu. Bunlardan bir tanesi de tahmin edebileceğiniz suretiyle Bitcoin'in geliştiricisi olan Satoshi Nakamoto'ydu. O şekilde ki gerçek kimliği bilinmeyen geliştirici ya da geliştiriciler de Bitcoin yardımıyla milyarder oldular.

Şimdi sizlere, Satoshi Nakamoto'yu yalnızca 1 şahıs olarak kabul edip, mal varlığı ile ilgili bazı detaylardan bahsedeceğiz. Kısaca bu kişinin yalnızca Bitcoin'den elde etmiş olduğu kazanç ne kadar? Bu kazanç, onu dünyanın en varlıklı insanı haline getirmiş olabilir mi? Isterseniz derhal, Bitcoin'in mucidinin ne kadar varlıklı bulunduğunu hep beraber masaya yatıralım.

Satoshi Nakamoto'nun elinde ne kadar Bitcoin var?​Tahmin edebileceğiniz suretiyle; Satoshi Nakamoto'nun elinde kaç tane Bitcoin olduğu net olarak bilinmiyor. Sadece Nakamoto'ya ilişkin olduğu malum bir Bitcoin cüzdanında, 1 milyon tane civarında Bitcoin bulunuyor. Üstelik bu Bitcoin cüzdanı, bir yıl ilkin hareketlenmiş olsa da genel olarak durağan(durgun). Bu yüzden Satoshi Nakamoto'nun haiz olduğu Bitcoin miktarını 1 milyon tane olarak kabul edebiliriz.

İLGİLİ HABER

Bitcoin'in Babası Satoshi Nakamoto'nun Kimliğini Açığa Çıkabilir: Mevzu Mahkemeye Taşındı​

1 milyon tane Bitcoin, bugün ne kadar ediyor?​


Satoshi Nakamoto'nun haiz olduğu Bitcoin miktarı, 16 Kasım 2021 saat 14:27 itibarıyla 60 milyar 309 milyon dolar değerinde. Bu da Satoshi Nakamoto'nun bir milyarder bulunduğunun açık bir göstergesi. Bloomberg'in gerçek zamanlı milyarderler endeksine baktığımızda, Satoshi Nakamoto'nun dünyanın en varlıklı 22. kişisibulunduğunugörüyoruz. Sadece bu durum, geçtiğimiz günlerde yaşanmış olan Bitcoin ATH'de birazcık daha farklıydı.

Bitcoin'in mucidi, geçtiğimiz günlerde dünyanın en varlıklı 15. kişisiydi​1 milyon tane Bitcoin, kripto para birimi 68 bin dolardan işlem gördüğünde 68 milyar dolar civarında para yapıyordu. Bu da Satoshi Nakamoto'nun dünyanın en varlıklı 15. insanı haline geldiğini gözler önüne seriyor. Sadece Bitcoin'deki fiyat dalgalanmalarının yüksek olması, Bitcoin'in mucidini milyarderler endeksinde geriye atmış durumda.

Satoshi Nakamoto, hangi durumda dünyanın en varlıklı insanı haline gelir?​


Bloomberg'in milyarderler endeksinin zirvesinde, 279 milyar dolarlık net servet ile Elon Musk içeriyor. Kısaca Musk, Nakamoto'dan ortalama 4,5 kat daha varlıklı. Eğer Bitcoin; 279 bin dolar seviyesine ulaşırsa, Satoshi Nakamoto'nun haiz olduğu Bitcoin'lerin kıymeti de 279 milyar dolara ulaşmış olur. Dolayısı ile Bitcoin 280 bin dolar seviyesine vardığında en azından bugünün şartlarına bakılırsa Satoshi Nakamoto'nun dünyanın en varlıklı insanı olacağını söyleyebiliriz.
 
Üst Alt