Organize İşler’in Üçüncü Filmi Geliyor: Film Hakkında İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

Türkiye'de oldukça geniş bir fanatik kitlesine haiz olan Organize İşler'in son filmi, ilk filmin üstünden 14 yıl geçmesinin peşinden, 2019 senesinde sevenleriyle buluşmuştu. Görünen o ki serinin yönetmenliğini ve senaristliğini üstüne alan Yılmaz Erdoğan, bu sefer arayı o denli uzun tutmayı düşünmüyor.

Meşhur oyuncu ve yönetmen Yılmaz Erdoğan’ın hem senaristliğini kaleme alıp, hem yönetmenliğini yapmış olup bir de üzerine başrolünde yer almış olduğu sevilen film serisi “Organize İşler”in aynı adlı ilk filmi 2005 senesinde çıkmış, Erdoğan’a başrolde Demet Akbağ ve Tolga Çevik eşlik etmişti.

Kadrosunda Erdoğan’ın haricinde Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola ve Bensu Soral şeklinde adların bulunmuş olduğu serinin ikinci filmi olan “Organize İşler: Sazan Sarmalı” ise 2019 senesinde hayranlarıyla buluşmuş; bilhassa Tatlıtuğ’un canlandırdığı ‘Sarı Saruhan’ karakterinin fazlaca sevindirilmiş olduğu film büyük ilgi görmüştü. Sadece film, beyaz perdede izlenme rekorları kırmasına karşın, ilk filme gore birazcık sönük kalmış olduğu yönünde eleştirilmişti.

Filmin çekimleri 2022 senesinde başlamış olacak​Şimdiyse, Organize İşler cephesinden serinin hayranlarını oldukça memnun edecek yeni bir haber geldi. Buna gore usta sanatçı Yılmaz Erdoğan, sevilen serinin üçüncü bir devam filmi için uzun bir süredir senaryo üstünde çalışıyor.

Bir soygun öyküsünü mizahi bir anlatıyla mevzu edinen Organize İşler’in yeni filminin senaristliğini yazmaya süregelen ve aylardır da bunun üstünde uğraşan Erdoğan, senaryonun tamamlanmasının ardındansa filmin kadrosunda yer alacak olan oyuncuları seçmek için kolları sıvayacak. Gelen duyumlara gore, gelecek yıl içinde çekimlerinin başlaması planlanan yapımın adı ise “Organize İşler Karun Hazinesi” olacak. Bunlar haricinde, filmin mevzusunun ne olacağına yada filmle ilgili başka herhangi bir detay hemen hemen yok.
 
Üst Alt