Oldukca Fazla Paraya İhtiyacı Yokmuş: Binance CEO’su Servetinin Neredeyse Tamamını Affetmek İstediğini Deklare etti

Dünya'nın en büyük ve en popüler kripto borsası Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, servetinin büyük bir kısmını affetmek istediğini deklare etti. Zhao, fazlaca fazla paraya ihtiyacı olmadığını söylemiş oldu.

Dünya genelinde pek fazlaca ülkede hizmet veren en büyük kripto borsası Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, 'acaba serveti ne kadar' dedirtecek bazı açıklamalar yapmış oldu. Associated Press’e verdiği röportajda hem serveti hakkında hem de kripto piyasası hakkında konuşan Zhao, açıklamalarında ne türden yatırımlar yaptığına yönelik gelen sorua 'fazlaca fazla yatırım yapmadığı' şeklinde yanıt verdi.

Röportajın en fazlaca dikkat çeken noktalarından biri de Zhao'nun kendi servetine yönelik yapmış olduğu izahat oldu. Ekonomik durumunun iyi bulunduğunu ve fazlaca fazla paraya ihtiyacı olmadığını söyleyen Zhao, servetini affetmek istediğini deklare etti.

Servetinin %99'unu bağışlamayı düşünüyor:​Yapmış olduğu açıklamada “Bugüne dek Rockefeller benzer biçimde birçok varlıklı girişimci yada kurucunun yapmış olduğu şekilde, servetiminin çoğunu bağışlamayı planlıyorum. Servetimin yüzde 90, 95 yada 99’unu affetmek niyetindeyim.” ifadelerini kullanan Zhao'nun kişisel servetinin Forbes'te yer edinen son bilgilere bakılırsa 2 milyar dolar olduğu biliniyor.

İLGİLİ HABER

Dünyanın En Varlıklı İnsanı Elon Musk Haiz Olduğu Tüm Evlerini Sattı: Peki Niçin?​


Kripto paralarla ilgili devam eden genel şüpheci tavrın vakit içinde değişeceğini düşündüğüne yönelik ifadeler kullanan Zhao, daha çok insanoğlunun bu dünyaya dahil olmasıyla beraber bir 'orta yolun bulunacağını' söylemiş oldu. Bununla beraber Dogecoin benzer biçimde 'meme' kripto paralara yatırım yapmadığını belirten Zhao, satın alanları yargılamanın ise kendisine düşmeyeceğini söylemiş oldu.
 
Üst Alt