Netflix’ten Ufaklıklara Hususi ‘TikTok Benzeri’ Yeni Özellik: Kids Clips Kullanıma Açılıyor

Netflix, evlatların TikTok ya da Reels’taki benzer biçimde kısa videolar izleyebileceği hususi durumunu kullanıma açmaya başladı. Bu hafta ABD'da yayınlanacak özellik kısa sürede tüm dünyada erişilebilir olacak.

‘Zap’ yaparak ardı ardına kısa video izlemeyi elde eden özellikler, birçok toplumsal medya platformuna aylar seneler ilkin getirildi. Buna Instagram’da ‘Reels’, YouTube’da ‘Shorts’ dendi. TikTok aslına bakarsanız bunun üstüne kurulu. Toplumsal medya mecralarının bir çok ele geçirildiğine bakılırsa şimdi de sıra, dünyanın en oldukça tercih edilen gösterim platformu Netflix’te.

Netflix, bu senenin ilk aylarında bünyesindeki yapımlardan kısa kesitler izlemeyi elde eden ve arayüzü TikTok’u çağrıştıran bir kısmı kullanıma açmıştı. ‘Fast Laughs’ adındaki bu bölümün şimdi de küçüklere hususi bir versiyonu kullanıma açılmaya hazırlanıyor.

Ufaklıklara hususi şovlardan kesitler, Reels benzer biçimde art arda gelecek​



Netflix, evlatların kısa klipler izleyerek eğlenebileceği bir özelliği yavaş yavaş kullanıma açıyor. Fast Laughs benzer biçimde TikTok’u çağrıştıran bir arayüze haiz bölüm, birçok cihazda kullanılır halde görülmeye başladı. ‘Kids Clips’, bu hafta süresince Netflix kullanıcılarına tek tek ulaşacak.

İLGİLİ HABER

Netflix, Squid Game’le Kapıştırılacak Yeni Kore Dizisi Hellbound’ın Son Fragmanını Yayınladı [Video]​


Kids Clips, yatay ekranda küçüklere onların hoşlanabileceği yapımlardan kısa kesitler gösterecek. Ekranda bulunan emoji butonuyla çocuklar, görmüş olduğu klibi beğendiğini belirtebilecek. Ek olarak izlenen klibin alındığı yapım, ‘artı’ tuşuna basarak favorilere eklenebilecek. Çocuk kullanıcı, bu özelliğe bir girişte 10 ila 20 kısa video seyretme hakkına haiz olacak. Bu hafta özelliğin Şimal ABD ve Cenup ABD’ya dağıtımı tamamlanacak ve sonrasında Avrupa’dan Asya’ya kadar her yerde kullanılabilir olacak.
 
Üst Alt