Microsoft’tan Fiyatıyla da Özellikleriyle de ‘Talebe Dostu’ Dizüstü Bilgisayar: Surface Laptop SE Tanıtıldı

Microsoft, bugün öğrencilere hususi Windows 11 SE versiyonuyla beraber öğrencilere hususi Surface laptopunu da tanıttı. Oyun ve benzeri aktiviteler için orta ya da düşük düzey kaçacak bilgisayar, eğitim için yeterliden fazla görünüyor.

Microsoft, Chromebook’un okullarda yaygınlaşmasına bir “dur” diyerek yeni talebe ve eğitim görevlisi dostu laptopunu duyurdu. Chromebook, son zamanlarda bilhassa ABD’deki okullarda eğitim amacıyla en fazlaca kullanılan cihazlardan biri olmuştu. Yeni Surface Laptop SE bunu değiştirecek potansiyele haiz şeklinde görünüyor.

Surface Laptop SE’yi duyuran Microsoft, yeni bir Windows 11 versiyonuyla çalışacak. Bilhassa okullara ve öğrencilere satılacak olan cihazın fiyatı ise 249 dolar olacak.

Okul için elverişli, fiyatı ise talebe dostu​

[wpcc-iframe class="content-iframe__item" width="700" height="500" src="
" frameborder="0" allowfullscreen]

Micrososft’un yeni laptopunun donanımsal ve yazılımsal özellikleri tamamen eğitim için tasarlandı. Surface Laptop Go ile aynı klavye ve dokunmatik fareye haiz aygıt, 11,6 inçlik ekranıyla 1366 x 768 çözünürlük sağlayacak. Intel Celeron N4020 ya da N4120 işlemciyle çalışacak Surface SE, 4/8 GB RAM ve 64/128 GB dahili bellek alternatifleriyle satışa sunulacak.

İLGİLİ HABER

Nur Topu Benzer biçimde Bir Windows 11 Hatası: Bir Kullanıcının Bataryası %104 Şarj Edildi​


Bir USB-A, bir USB-C, bir 3,5mm jack girişi ve standart bir şarj girişi taşıyacak laptop, çevrimiçi eğitimde iş görür diyebileceğimiz 1 MP ve 720P’lik bir ön kameraya haiz olacak. Microsoft, bununla birlikte eğitimde kullanmak suretiyle geliştirilen Windows 11 SE’yi de bugün tanıttı. Surface Laptop SE, eğitim alanında kullanmaya oldukça elverişli olan bu ergonomik işletim sistemiyle beraber gelecek. 249 dolarlık fiyat etiketiyle raflarda yerini alacak olan bilgisayar, Surface serisinin şu ana kadarki en ucuz ürünü olacak.
 
Üst Alt