Instagram’a “Abonelik” Özelliği Geliyor (Türkiye Fiyatı da Belli Oldu)

Instagram'a uzun süredir beklenen içerik üreticilere abone olma özelliği sonunda geliyor. Sevdiğiniz içerik üreticisine abone olmak için ödemeniz ihtiyaç duyulan aylık ücret de açıklandı.

Toplumsal medya platformu Instagram, bu yıl içinde yapmış olduğu bir açıklamada içerik üreticilerine abone olunmasını elde eden bir özellik düşündüklerini duyurmuştu. Bu özelliğin ne süre geleceğini merakla beklerken bugün Instagram, uygulama mağazalarında bir güncelleme yapmış oldu ve ‘Uygulama içi satın alımlar’ kısmına ‘Instagram Subscriptions (Abonelikleri)’ bölümlerini ekledi.

Instagram’ın uygulama mağazalarında yapmış olduğu değişim, yalnızca yurt dışı de ilgilendiriyor olmadı. Instagram, içerik üreticilerine abone olmanızı sağlayacak hususi durumunun Türkiye'deki aylık abonelik fiyatlarını deklare etti. Uygulama mağazasında yer edinen bilgiye gore Instagram’da bir içerik üreticisine abone olmak, aylık 10,99 TL karşılığında gerçekleştirilebilecek. Yurt dışındaysa bu fiyat 0,99 dolar olacak.

Değişik abonelik paketleri de olabilir:​Öte taraftan Türkiye ve yurt dışı uygulama mağazalarındaki listeleme içinde mühim bir fark bulunuyor. Yurt dışı uygulama mağazalarında da 4 tane abonelik listelenmiş olsa da paketlerden birinde 4,99 dolarlık abonelik bedelinin yazdığı görülüyor. Bu da Instagram’ın değişik abonelik paketleri sunabileceğine işaret ediyor. Fakat şimdilik bu mevzu hakkında bir data yok.

Instagram, çoğu zaman yeni özelliklerini sınırı olan sayıdaki içerik üreticisiyle beraber kontrol ediyor. Dolayısıyla Instagram’daki abonelik özelliği yayınlandığı anda yalnızca sınırı olan sayıda içerik üreticisinde kullanılabilir olabilir. Özellik sorunsuz ilerlediği takdirde kısa süre içinde tüm içerik üreticilerine abone olma özelliği yayınlanacaktır.

İLGİLİ HABER

WhatsApp 'E Bu Discord Olmuş' Dedirtecek Yeni Bir Özellik Getirmeye Hazırlanıyor​


Instagram, yazları aboneliklerle bağlantılı olabilecek bir özelliği daha kontrol ediyordu. ‘Hususi Hikâyeler’ adlı bu özellik, yalnızca içerik üreticilerine abone olan kişiler tarafınca görüntülenebilecekti. Bu özellik hakkındaysa şu an için herhangi bir data bulunmuyor.
 
Üst Alt