İBB’nin Yeni Uygulaması ‘İstanbul Senin’ Tanıtıldı: Merak Ettiklerimizi Ekrem İmamoğlu ile Konuştuk [Video]

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, içinde ne olduğu oldukça kapsamlı yeni mobil uygulaması 'İstanbul Senin'i duyurdu. Uygulamanın tanıtımını yerinde takip ettik ve Ekrem İmamoğlu'na uygulamaya dair bazı sorular yönelttik.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün 'İstanbul Senin' adlı mobil uygulamayı tanıttı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafınca ortalama iki senedir geliştirilen uygulama, şehrin sakinlerine pek fazlaca kolaylık sunmak suretiyle hazırlandı.

İstanbulluların, İBB hizmetlerine kolayca ulaşmalarını ve tek bir uygulama üstünden ergonomik bir halde işlem yapmalarını amaçlayan uygulama, İmamoğlu'nun açıklamalarına nazaran devamlı gelişecek ve yeni özellikleri bünyesine dahil edecek. Uygulamanın tanıtım etkinliğine katılarak yerinde dinlediğimiz özelliklere gelin beraber göz atalım.

Satmaca ödemeden etkinlikleri takip etmeye kadar her şey tek uygulamada:​İstanbul Senin uygulaması, içinde pek fazlaca özellik barındırıyor. Bunlardan ilki, İstanbul'da toplu taşıma kullanıcılarının yanlarında İstanbul Kart'ları olmasa bile seyahat edebilmelerini elde eden 'Göster Geç' özelliği. Bu özellik ile uygulama üstünden 'göster geç' sistemi ile kartsız seyahat yapılabilecek. Bunun yanında İstanbullular, gene İstanbul Senin uygulaması üstünden İGDAŞ ve İSKİ faturalarını ödeyebilecekler.

Uygulamada hem de 'Otobüsüm Nerede' ile duraklarda otobüs bekleyen şehir sakinleri bulundukarı durağa bekledikleri otobüsün tam olarak kaç dakika sonrasında geleceğini takip edebilecekler. Ek olarak şehirdeki kültür sanat etkinliklerini de uygulama üstünden izlemek mümkün olacak. İBB'nin 'Askıda Satmaca' kampanyasına da İstanbul Senin üstünden katılım sağlanabilecek.

İLGİLİ HABER

Öğrencilerin KYK Yurdu Protestosu Toplumsal Medyada Gündem Oldu: Jahrein’in İsyanına İBB Başkanı’ndan Cevap Geldi​


Kullanıcılar uygulamada yer edinen 'Çözüm Merkezi' ile yaşadıkları bölge ile ilgili taleplerini ve şikayetlerini direkt bildirebilecek ve 'Söz Senin' ile İstanbul ile ilgili fikirlerini İBB'ye ulaştırabilecek; şehre dair alınacak kararlara katılım gösterebilecekler.

Ekrem İmamoğlu'na uygulamaya dair merak ettiklerimizi sorduk:​

[wpcc-iframe class="content-iframe__item" width="700" height="500" src="
" frameborder="0" allowfullscreen]
 
Üst Alt