Hep 50 TL’lik Alanlar Bunu Beğendi: Yakıt Tasarrufu Sunan Kuvvetli Motoruyla Yeni Nissan Rogue Tanıtıldı

2021 senesinde Nissan’ın başını ağrıtan Rogue, bu kez yeni motoruyla oldukça iddialı bir halde karşımıza çıkıyor.

Gerek bolca tümsekli şehirlerde gerekse de arazide kullanılan SUV’ler pek oldukça insanoğlunun rüyalarını süslüyor. Durum bu şekilde olunca da pek oldukça otomobil şirketi “en iyi” SUV’i üretmek için rekabete girmiş durumda.

Nissan ise bu rekabete oldukça iddialı aracı Rogue ile katılıyor. 2019 ve 2020 yıllarında dünya genelinde ilgi gören Nissan Rogue, bu kez yenilenmiş motoru ile 2022 yılının iddialı SUV’leri arasındaki yerini almaya çalışacak..

Azca yakar oldukça kaçar​2021 senesinde kullandığı hibrit motoru yüzünden Nissan’ın başını oldukça ağrıtan Rogue, bu yıl yeni bir motor ile karşımıza çıkıyor. 1.5 litre VC-Turbo motor yardımıyla sınıfındaki rakiplerine oranla oldukça fazla yakıt tasarrufu sunan bu vasıta, yepyeni bir şanzımanı da bununla beraber getiriyor.

Aracın motoru her ne kadar cep dostu olsa da 305 Nm tork ve 201 beygir ile kullanıcısına oldukça kafi bir güç sunuyor. VC-Turbo motor bununla beraber 2 değişik sürüş modunu da bununla beraber getiriyor. Bu modlardan birisi daha bütçe dostu iken diğeri ise kaputun altındaki motorun âdeta kükremesini sağlıyor.


Ek olarak araca eklenen Xtronic şanzıman da aracın performansına büyük katkıda bulunuyor. Şanzımanın yeni dişli sistemi, gazı köklediğinizde hissettiğiniz o “hızlanma” hissiyatını oldukça arttırıyor. Aracın kullanıcıya sunmuş olduğu sürüş hissiyatının oldukça daha sportif olmasını isteyen Nissan, bu mevzuda lüzumlu çalışmalarını yaptığını iddia ediliyor. Nissan Rogue'un 2021'de yaşamış olduğu 'fiyasko'dan sonrasında bu yenilenmiş motor ile itibarını koruyup koruyamayacağı ise hemen hemen belli değil.


İLGİLİ HABER

Yola Çıkarmaya Kıyamazsınız: Porsche, Yeni 'Bebeği' Taycan GTS Sport Turismo'yu Tanıttı​


2022 başlangıcında satışa sunulacak yeni Nissan Rogue’un başlangıç paketi olan Rogue S, 26.700 dolarlık (283.214 TL) etiketi ile karşımıza çıkacak. En yüksek paket olan Platinum ise 36.400 dolar (385.767 TL) olacak.
 
Üst Alt