DM’den Yürümeye Devam: Instagram, Varlığını Bile Unuttuğumuz ‘Mesajlaşma’ Uygulaması Threads’in Fişini Çekiyor

Instagram, mesajlaşma için kullanılabilen harici uygulaması Threads'in fişini çekmeye karar verdi. 23 Kasım itibarıyla bildirim almaya başlamış olacak kullanıcılar, Aralık 2021'den sonrasında uygulamayı kullanamayacaklar. Bu durum, Instagram kullanıcı deneyimini ise etkilemeyecek.

Instagram, bundan birkaç yıl ilkin "Threads" adlı bir bağımsız mesajlaşma uygulamasını kullanıma sunmuştu. Bu uygulama, Instagram'ın DM bölümünün genişletilmiş bir versiyonuydu. Sadece söz mevzusu uygulama, istenilen popülariteye hiçbir süre ulaşamadı. Hatta Instagram kullanıcılarının büyük bir kısmı, Threads isminden bile bihaberlerdi. Yaşanmış olan son gelişme, Instagram'ın Threads ile ilgili şaşırtmayan kararını verdiğini gözler önüne seriyor.

Instagram tarafınca meydana getirilen açıklamalara nazaran Threads adlı mesajlaşma uygulamasının fişi çekilecek. Kullanıcılar, 23 Kasım itibarıyla alacakları bildirimler ile uygulamayı tekrar kullanamayacaklarını öğrenecekler. Şirket, mevzuyla ilgili net bir tarih açıklamamış olsa da Aralık 2021, Threads'in tarihin tozlu raflarına gömüldüğü dönem olarak kayıtlara geçecek.

Threads'in haiz olduğu özellikler, Instagram DM'de aslına bakarsanız var​Instagram Threads, Instagram DM'ye kıyasla daha derli toplu bir edinim sunuyordu. Bunun haricinde herhangi bir değişikliğe haiz değildi. Şu demek oluyor ki söz mevzusu uygulama, aslına bakarsanız en başından beri gereksizdi. Bu durumun farkına varan Instagram geliştiricileri, uygulama ile daha çok süre yitirmek istememişler şeklinde görünüyor.

İLGİLİ HABER

Instagram'dan Münakaşa Yaratacak Özellik: Yüzünü Taratmayan Hesabına Giremeyebilir​


Instagram'ın Threads uygulamasını kaldırması, kullananların deneyimlerini hiçbir şekilde etkilemeyecek. Yalnızca Instagram'daki mesajlaşma deneyimi için değişik bir uygulama kullanılmamış olacak. Olmaz da mevzuyla ilgili yeni bir gelişme yaşanırsa, sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz...
 
Üst Alt