Birazcık Zorlayınca Fiyatı Otomobil Parasına Denk Gelen 2021 Model MacBook Pro’lar Türkiye’de Satışa Sunuldu

Apple'ın ekim ayında duyurduğu 2021 model MacBook Pro'lar, Türkiye pazarına giriş yapmış oldu. 14 ve 16 inç ekran alternatifleriyle satın alınabilen dizüstü bilgisayarlara haiz olmak için, minimum 23 bin 500 TL'yi gözden çıkarmak gerekiyor.

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın kısa bir süre ilkin duyurduğu yeni MacBook Pro modelleri Türkiye'ye resmen giriş yapmış oldu. 14 ve 16 inç ekran boyutlu modeller, an itibarıyla oldukça yüksek fiyatlarla satın alınabiliyor. Peki Apple'ın Türkiye'ye getirmiş olduğu yeni MacBook Pro'lar hangi özelliklere haiz ve tutarları ne kadar?

Apple'ın ekim ayında düzenlemiş olduğu Unleashed etkinliğinde tanıtılan yeni MacBook Pro modelleri, en çok da fazla yeni işlemcileriyle göz dolduruyor. Apple tarafınca meydana getirilen açıklamalara gore yeni nesil dizüstü bilgisayarlarda kullanılan M1 Pro ve M1 Max adlı işlemciler, geçen yıl piyasaya sürülen M1 işlemciden minimum yüzde 70 daha iyi performans sunuyor. Apple bu işlemciyi 64 GB'ye kadar RAM ve 8 TB'ye kadar da depolama kapasitesi ile destekliyor. Üstelik bu devasa büyüklükteki depolama alanının SSD bulunduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Karşınızda yepyeni MacBook Pro​Apple'ın yeni dizüstü bilgisayarları, tasarım açısından da bazı farklı olan şeylerle karşımıza çıktılar. Öyleki ki bu modellerde kullanılan 120 Hz'lik ekran ilk kez çentikli bir yapıya haiz. Ek olarak geçtiğimiz yıllarda oldukca tartışılan Touch Bar da artık yok. Aksesuar ve öteki bağlantılar için sunulan port sayısını da artıran Apple, bu sayede kullanıcılara daha özgür bir tecrübe sunacak benzer biçimde görünüyor.


Apple, daha evvel yapmış olduğu benzer biçimde 2021 model MacBook Pro modelleri için de özelleştirme imkanı sunuyor. Tüketiciler bu sayede, dizüstü bilgisayarlarını kendi gereksinimlerine gore dizayn edebilecekler. Üstelik Apple, bu dizüstü bilgisayarlar için Final Cut Pro ve Logic Pro adlı yazılımları önyüklü hale getirebiliyor. Elbet bunun için fazladan ödeme yapılması gerekiyor.

İLGİLİ HABER

Apple'ın Yeni İşletim Sistemi "macOS Monterey" Gösterildi: İşte Öne Çıkan Özellikler​

MacBook Pro'nun Türkiye tutarları ne kadar?​


Apple Türkiye'nin web sitesinde yer edinen bilgilere gore yeni nesil M1 işlemcilerle donatılan dizüstü bilgisayarların tutarları şu şekilde olacak:

  • 14 inç büyüklüğünde ekranlı versiyon için: 23 bin 499 TL'den başlamış olan fiyatlar
  • 16 inç büyüklüğünde ekranlı versiyon için: 28 bin 999 TL'den başlamış olan fiyatlar

Yukarıda yer edinen fiyatlar, 14 inç ve 16 inç ekranlara haiz MacBook Pro'nun başlangıç düzeydeki fiyatlarını gözler önüne seriyor. Eğer 16 inç ekranlı versiyonun tüm özelliklerini en üst seviyeye getirip Final Cut Pro ve Logic Pro'yu da yükleterek satın almak isterseniz, toplamda 74 bin 400 TL benzer biçimde bir ödeme yapmanız gerekiyor...

Yeni MacBook Pro modelleri ile ilgili detaylı informasyon sahibi olmak isterseniz, sizleri buradaki içeriğimize bekliyoruz.
 
Üst Alt