B-Shoe’den Denge Kaybı Problemini Ortadan Kaldıran Ayakkabı

İnsanların yaşlandıkça zayıflayan reflekslerine deva olması için denge merkezini ayarlayan hususi ayakkabı geliştirildi. Söz mevzusu ayakkabı, ayakta durmakta zorluk çeken kişiler için biçilmiş kaftan.

Yaşlandıkça zayıflayan refleksleri telafi etmeyi amaçlayan B-Shoe, ağırlık merkezini tekrardan dik durmanın birinci koşulu olan iki ayağın arasına getirerek bilhassa yaşlı bireylerin dengede durmasını elde eden hususi bir ayakkabı geliştirdi.

Birçoğumuzun büyükannesi ya da büyükbabası düşerek kalça kemiğini kırmış ya da çatlatmıştır. Bu düşmelerin bir çok, ağırlık merkezinin arkaya doğru kayması, destek alacak bir şey bulamadıkları için kalça üstü şekilde olur. B-Shoe, geliştirdiği ayakkabı yardımıyla yaşlı insanların yürüteç kullanmadan dengede durabilmesini amaçlıyor.


Dr. Yonatan Manor, babasının benzer bir halde düşmesinden sonrasında bu şekilde bir düşünce düşünmüş ve başarıya ulaşmış bir kampanya ile ayakkabıları geliştirmek için lüzumlu parayı toplamış. Ayakkabı, denge merkezi geriye doğru kaydığında onu tekrardan ortalayacak şekilde hareket imkanı sağlıyor. Maalesef merdiven basamaklarında işe yaramıyor. Yaşlıların kolay unutabileceği düşünüldüğü için ayakkabılar pil yerine şarj edilebilir bataryalar ile geliyor.

Akıllara heralde derhal engebeli yollarda ya da taşlık bir zeminde iyi mi çalışacağı geliyor. Ayakkabı, maalesef düz olmayan zeminlerde işe yaramıyor. Elbet elektronik bir sistem olduğundan su birikintilerinden ya da çamurlu yollardan gitmek de oldukça iyi bir tercih olmayabilir.


Ayakkabı, şu an için yalnızca belirli durumlarda işe yarıyor sadece ürünün geliştirme emekleri devam ediyor. B-Shoe ekibi oldukça daha iyi bir ayakkabı geliştirmek için prototipler üstünde çalışıyor ve yaşlı insanların zarar görmesini engellemek için ellerinden geleni hayata geçirmeye çalışıyorlar.

B-Shoe ayakkabıların kullanımının gösterildiği video​

[wpcc-iframe class="content-iframe__item" width="700" height="500" src="
" frameborder="0" allowfullscreen]
 
Üst Alt