Artık Visa Geçen Her Yerde Litecoin ile Ödeme Yapmak Mümkün: Üstelik Komisyon da Yok

Popüler kripto para birimlerinden Litecoin (LTC), artık Visa'nın kabul edilmiş olduğu tüm işletmelerde Litecoin Kart ile ödeme yapılabileceğini deklare etti. Meydana getirilen duyuruya bakılırsa Litecoin Kart, ödeme meydana getirilen miktarı gerçek zamanlı olarak Amerikan dolarına dönüştürecek.

Bir kripto para birimi olan Litecoin; dün itibariyle Visa’nın geçerli olduğu tüm işletme ve kurumlarda Litecoin Kart ile ödeme yapmanın artık mümkün bulunduğunu duyurdu.

Litecoin, resmi toplumsal medya hesabı üstünden yapmış olduğu açıklamada, Litecoin Kart ile meydana getirilen tüm satın alma işlemleri esnasında kartın parayı, o anki kıymet üstünden çevireceğini belirtti. Günlük dünyadaki harcamalarda da kullanım elde eden bu yeni özellik yardımıyla, para hacmi bakımından 14. sırada yer edinen kripto para, daha geniş çapta tüketicilere ulaşmak adına oldukça mühim bir adım atmış oldu.

Açıklamanın peşinden LTC'nin kıymeti yüzde 2,5 oranında arttı​Visa özellikli kart ile beraber, LTC kod adıyla işlem gören kripto para birimi Litecoin; fizyolojik perakende satış noktalarına ek olarak dijital hizmet alımlarında, kafe-restoran şeklinde işletmelerde ve web alışverişlerinde de geçerli olacak.

Firmanın web sitesinde bulunan bilgilere bakılırsa Litecoin Kart, ödemeyi eş zamanlı olarak LTC’leri Amerikan dolarına dönüştürecek. Bu işlem için aylık olarak bir tek 5 dolarlık bir ücret talep eden kart, bunun haricinde herhangi bir komisyon da kesmeyecek.

İLGİLİ HABER

Bitcoin'in Babası Satoshi Nakamoto'nun Kimliğini Açığa Çıkabilir: Mevzu Mahkemeye Taşındı​


Bu açıklamanın peşinden, Litecoin’in değerinde pozitif hareketlenmeler yaşandı. Değerinde yüzde 2,5 oranında artış görülen Litecoin’in, son bir haftalık artış oranı da yüzde 28’i geçti. An itibariyle 1 LTC; 266,400 dolara karşılık ediyor.
 
Üst Alt