Arama sonularnda haber sitelerinden kurtulmann yolu

Bildiiniz gibi eitli SEO yntemleri ve devasa bteler ile bu byk haber siteleri arama motorlarn ele geirmi durumdalar. Ne ararsak arayalm kabus gibi nmze kyorlar. Kaliteli ierik ise yok denecek kadar az.

Kaliteli ieriklere ulaabilmek ve bunlarn ekmeklerine ya srmemek iin kullandm yntemi bu ierikte size anlatacam.

Not: Bu szler aadaki listede bulunan haber siteleri hedef gsterilerek sylenmemitir. Genelleme yapyorum. ini iyi yapan haber sitelerini tenzih ederim.

Haber sitelerinden kurtulmak

Haber sitelerinden herkes ikayeti. yle ki Eki Szlkte de bu konuyla ilgili balk almt ve balkta dingonunahiri nickli bir yazar zm nerisi sunmutu.

Yazarn sunduu yntemi inceledikten sonra ie yaradn grdm ve size de nermek istedim.

Birinci adm olarak bir Chrome eklentisi indirmemiz gerekecek. Google Search Filter ismindeki eklentiyi indirip etkinletiriyoruz.

Sonra eklenti bize yle bir uyar veriyor.

To start using Google Search Filter, perform a search on Google, DuckDuckGo, or Bing and click the icon in the toolbar.
Yani bu filtreyi kullanmak iin nce arama motorunda herhangi bir arama yapn diyor. Arama yapyoruz ve arama yaptktan sonra taraycmzn uzantlar ksmndan eklentiye tklyoruz.

Karmza yle bir ekran gelmesi gerek.

Sync as yazan yere herhangi bir ey yazabilirsiniz. Kafanza gre listeye bir isim verin. Ardndan haber sitelerinin adreslerini yazacamz ksm bizi karlyor.

Bu listeye istediiniz kadar haber sitesi adresi yazp sonra save changes tuuna bastktan sonra bu listedeki haber siteleri bir daha arama sonularnda karnza kmayacaktr.

Ben size Eki Szlk yazarnn verdii listeyi aa brakaym eksik olan haber sitelerini ekleyip o ekilde kullanabilirsiniz.

Ayrca Mozilla kullanyorsanz buradaki linkten ilgili uzanty indirebilirsiniz.

Alnt

.

haber48.com.tr

m.ahaber.com.tr

m.tr.beinsports.com

odatv.com

onedio.com

sol.org.tr

tr.euronews.com

tr.sputniknews.com

dingonunahiri-eki szlk
Ayn ii daha rahat ve bir ok taraycy destekleyen eklentileri ile ublacklist ile de yapabilirsiniz.
ant07 adl yeden alnt: mesaj grntle
tam da ulan bu dingonun ahr iyi biey kefetmi diyecektim ki arama filtresiymi
arama sonularndan bana ne zaten ok arama yapmyorum yapsam da haber sitelerini grmezden gelyorum, bize lazm olan sitelerimizle haber sitelerini geride brakacak bir zm
o zm bizzat dingo bile bulamaz. pek umudum yok
Zaten bilinli bir ok webmaster bu siteleri tahminim kullanmyordur. Haber sitelerinin ektii kiiler, ii bilmeyen, acemi kullanclar. Bunun nne de bu taktiklerle maalesef geemeyiz. Google tarafnda mdahale edemedikten sonra gerisi bo.

Üst Alt