Yapı Kredi, Reklamlarındaki Efsaneleşen Karakter ‘Vadaa’yı NFT Olarak Satışa Sundu

Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olan Yapı Kredi, senelerdir reklamlarda gördüğümüz Vadaa karakterini NFT olarak satışa sundu. Koleksiyonda 19 değişik Vadaa karakteri yer aldı.

Son bir yılda dünyada giderek popülerleşen NFT’ler, günümüzde düzgüsel şartlarda hiçbir kıymeti olmayan ‘sanat eserlerinden’ gerçek sanat eserlerine yada tarihte iz bırakan şeylerden oluşan koleksiyonlara kadar pek oldukca şekilde karşımızda çıktı. Dünyada ve vatanımızda çeşitli şirketlerin de yatırım yapmış olduğu bu alana katılan son isim Yapı Kredi oldu.

Yapı Kredi, senelerdir reklamlarında gördüğümüz ‘Vadaa’ isminde karakterinden oluşan bir koleksiyonu NFT olarak satışa çıkardı. Görünümü ve sesiyle pek çoğumuzun hafızasına işlenen karakterin NFT’si, World’ün 30. yılına hususi olarak en büyük NFT satış platformu olan OpenSea’de sergilendi. Koleksiyonda aşçı, eczacı, DJ, talebe, pilot ve çocuk şeklinde pek oldukca Vadaa karakterinin tasarımı yer aldı.

Toplam 19 tane NFT satışa çıktı:​Toplamda 19 tane NFT’yi satışa sunan Yapı Kredi, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda “Vadaa’lar dijital sanatla buluştu, World 30. Yıl NFT Koleksiyonu sizler için vitrine çıktı! Ayrıntılar oldukca yakında!" ifadelerini kullandı. Yapı Kredi’nin World koleksiyonundaki NFT’ler için hemen hemen bir teklif yapılmadı. Yapı Kredi’nin NFT’lerine göz atmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER

2 Günde 2 Üstün dereceli: Bitcoin ve Ethereum, Bir Kez Daha Tüm Zamanların En Yüksek Değerine Ulaştı​

Bankaların kriptoya atılımları büyüyor:​


Ekim ayının başlangıcında Türkiye’de Finansbank’ı bünyesinde bulunduran QNB Group, internasyonal ödemelerde Ripple teknolojisini kullanacağını açıklamıştı. QNB ve Ripple arasındaki anlaşmanın pilot uygulamasınınsa Türkiye’de QNB Finansbank tarafınca hayata geçirileceği açıklanmıştı. Yapı Kredi de çoğu zaman Ethereum üstünden işlem gören NFT yaşamına atılarak kripto paralara ehemmiyet verdiğinin sinyalini verdi.
 
Üst Alt