Xbox’ın Başkanı, The Elder Scrolls 6’nın Xbox’a Hususi Olabileceğinin İpucunu Verdi

Sevilen RPG oyunu The Elder Scrolls'un yeni oyunu The Elder Scrolls 6'nın Xbox'a Hususi olabileceği dedikoduları bir süredir etrafta dolaşmakta. Bu söylenti hala belirsizliğini koruyadursun; Xbox başkanı Phil Spencer, bir röportaj esnasında bu söylentinin doğru olabileceğinin sinyallerini verdi.

Xbox başkanı Phil Spencer’ın yeni bir röportajında söylediklerine bakacak olursak, efsaneleşmiş RPG serisi The Elder Scrolls'un devam oyunu Elder Scrolls 6’nın Xbox'a hususi olması giderek daha da ihtimaller içinde görünüyor.

GQ'ya konuşan Phil Spencer, The Elder Scrolls 6'nın yalnızca Microsoft platformu üstünden piyasaya sürülerek Starfield'ın ayak izlerini takip edeceğini ima etti. Spencer ek olarak bu kararın, “başka bir platformu cezalandırmakla ilgili değil” de Xbox müşterilerine “eksiksiz bir paket” sunma girişiminin bir parçası bulunduğunun altını çizdi.

The Elder Scrolls 6’nın Xbox'a hususi olup olmayacağı hala belli değil​Spencer, "Xbox'ta olmak adına elimizde olanların tam paketini getirebilmemizi isterim. The Elder Scrolls VI'yı düşündüğümde bu doğru olurdu. Herhangi bir franchiseımızı düşündüğümde bu doğru olurdu. " ifadelerini kullanarak bunun mümkün olduğu ihtimalini doğruladı. Bu, Deathloop geliştiricisi Arkane yada Doom'un geliştiricisi iD Software benzer biçimde bu senenin başlarında tamamlanan Zenimax satın alımının bir parçası olarak Xbox ailesine getirilen öteki stüdyoların PlayStation fanatikleri için pek de iyi bir haber olmayabilir; sadece şöyleki bir düşündüğümüzde aslına bakarsak bu çok da fazla büyük bir sürpriz olmazdı açıkçası.

Bethesda'dan Pete Hines, geçtiğimiz ağustos ayında Starfield PS5'in gerçekleşmeyeceğini doğrulamış ve bunu, The Elder Scrolls 6'nın "planlanmış" bir Xbox’a hususi bulunduğunu gösteren raporlar takip etmişti. Satın alma işleminden bu yana Microsoft, Zenimax'ın son PlayStation yükümlülükleri olan Deathloop ve Ghostwire Tokyo'nun karşılanacağını, sadece bundan sonrasında durumun değişeceğini de açıkça belirtmişti.

İLGİLİ HABER

Xbox Başkanı, The Elder Scrolls 6’nın Çıkış Zamanı Hakkında İpucu Verdi​


Skyrim hangi platformlarda piyasaya sürülürse sürülsün, bunun yaşanması muhtemelen birkaç yıl daha alacak benzer biçimde duruyor. Geçen hafta Todd Howard, The Elder Scrolls 6'nın 2026'ya kadar gelmeyebileceğini ima ederek; Starfield'ın gelecek yıl lansmanını ve Bethesda'nın üstünde çalışmakta olduğu dört ila beş senelik geliştirme döneminden bahsetmişti.
 
Üst Alt