Usta Bizim Pirzolalar İptal: Yeterince ‘Erkeksi’ Olmadığını Düşünenlerin Kırmızı Ete Daha Düşkün Olduğu Tespit Edildi

Meydana getirilen yeni bir araştırma, kırmızı et düşkünlüğünün erkekliğinden kuşku eden bireylerde daha şiddetli bulunduğunu iddia ediyor. Elde edilmiş sonuçlara nazaran kırmızı etin erkekler tarafınca daha oldukça tüketilmesinde reklamların da oranı olabilir.

Kanada’da meydana getirilen yeni bir araştırmaya nazaran yeterince ‘erkeksi’ olmadığını düşünen bireyler bu duygularını bastırmak için daha çok kırmızı et yiyorlar. Et yemenin bazı toplumlar tarafınca çoğu zaman “erkeksi” olarak algılandığını belirten araştırma, kırmızı etin de bu duyguyu güçlendirdiğini öne sürüyor.

Araştırma ekibi, “Elde ettiğimiz sonuçlardan yeterince ‘erkeksi’ olmadığını düşünen bireylerin tükettikleri yiyecekler vasıtasıyla erkekliklerini güçlendirme yollarına gidebileceklerini görüyoruz.” Bu bulgunun sebebi olarak daha öncesinden hem bayanların hem de adamların yer almış olduğu bir araştırmada kırmızı et yemenin erkeklik ve cinsel güç şeklinde niteliklerle bağdaştırılması gösteriliyor.

‘Sebebi reklamlar da olabilir’ deniyor:​TADI DAHA Bİ' GÜZEL

Araştırma, et tüketiminin erkekler tarafınca daha çok olmasının bilinçaltına işleyen reklamlardan da kaynaklanabileceğini söylüyor. İngiltere, ABD ve Kanada’dan yeterince erkeksi olmadığını düşünen toplam 300 katılımcı bir araya getirildi. Sadece katılımcılardan on üçü vegan olduklarını söyledikleri için çalışmanın haricinde bırakıldılar. Kalan 287 katılımcıya ise ‘kasap kutusu’ olarak adlandırılan 8 biftek, 24 sucuk ve üç kilo kıymanın yer almış olduğu The Butcher Box ürününü satın alıp almayacakları soruldu. Derhal ardındansa erkeklik ve yiyecek arasındaki bağlantı hakkında düşüncelerini açıklamaları istendi.

İLGİLİ HABER

Yeni Bir Araştırma Toplumsal Medyanın Z Kuşağı Üstündeki Şaşırtıcı Etkilerini Ortaya Çıkardı​


Katılımcılardan bir çok bazı yemeklerin daha erkeksi ve bazı yemeklerin daha kadınsı bulunduğunu düşündüklerini söylerken bazıları da “adam adam et yer” tarzında yorumlarda bulunmuş oldu. Fakat bu yorumları meydana getiren kişilerin, öncesinde erkekliğinden en oldukça kuşku eden bireyler olduğu tespit edilmişti. Son olarak araştırma, et tüketiminin sera gazı salınımına olan tesiri ve gezegenimiz üstündeki negatif sonuçlarına vurgu yapıyor. Sizin bu mevzu hakkında düşünceleriniz neler? Araştırmanın doğruluk oranı var mıdır yoksa zorlama mı geldi? Yorumlar kısmında fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.
 
Üst Alt