Son Dakika: Snapchat, Discord ve Spotify’a Erişim Sorunları Yaşanıyor (Güncelleme)

Kullanımın en yoğun olduğu akşam saatlerinde internet ağının en oldukça kullanılan uygulamalarından Spotify, Discord ve Snapchat'te erişim sorunları yaşanmaya başladı.

Üç büyük toplumsal medya mecrasında eş zamanlı olarak erişim sorunları yaşanmaya başladı. İlk olarak Spotify ve Discord üstünden gelen şikayetlerin arkasından kullanııclar Snapchat'e de erişemediklerine yönelik paylaşımlar halletmeye başladı.

Akşam, platformların en yoğun kullanıldığı saatlere denk gelen erişim sorunlarının arkasından Snapchat ve Spotify'dan izahat gelirken Discord tarafınca hemen hemen bir izahat gelmedi.

Problemlerin giderilmesine çalışılıyor:​Artan şikayetlerin arkasından Twitter hesabı üstünden izahat meydana getiren Spotify, problemler üstünde çalıştıklarını ve gelişimleri aktarmaya devam edeceklerini belirtti. Snapchat de gene Twitter hesabı üstünden benzer bir izahat yaparak yaşanmış olan sorunlarla ilgilendiklerini belirtti.

İLGİLİ HABER

WhatsApp 'E Bu Discord Olmuş' Dedirtecek Yeni Bir Özellik Getirmeye Hazırlanıyor​


Discord cephesinden ise yaşanmış olan sorunla ilgili herhangi bir izahat gelmedi. Aynı anda üç değişik uygulamada yaşanmış olan bu sorunların niçin olduğuna yönelik ise hemen hemen herhangi bir informasyon bulunmuyor.

Güncelleme: Probleminin deposu Google Cloud kaynaklı bir hata​


Snapchat, Spotify ve Discord'da kendini gösteren erişim problemlerinin son birkaç saattir pek oldukça web stiesinde ve uygulamada yaşandığı ortaya çıktı. Erişim problemlerinin sebebinin ise Google tarafınca doğrulanan ve Google Cloud'da gerçekleşen bir hata olduğu tespit edildi. Mevzuyla ilgili izahat yapmış olup hatayı teyit eden Google, problemi çözmek için çalışıldığını deklare etti.
 
Üst Alt