SON DAKİKA: Benzine ve LPG’ye 52, Motorine 50 Kuruş Zam Geliyor (Pompa Fiyatına Yansıyacak)

Bloomberg HT’nin sektör kaynaklarına dayandırdığı haberine gore benzinin litre fiyatına bu geceden itibaren geçerli olacak 52 kuruşluk bir zam geliyor. Motorinin litre fiyatı da 50 kuruş zamlanıyor. LPG’ye ise pazartesi günü geçerli olacak 52 kuruşluk zam gelmesi planlanıyor.

Geçtiğimiz gün Bloomberg HT, sektör kaynaklarına dayandırdığı haberinde akaryakıt fiyatlarında tekrardan bir zam yapılacağını aktarmıştı. Bugüne dek gördüğümüz en büyük zamlardan birisi olacak bu zammın 48 ila 52 kuruş aralığında olmasının beklendiği belirtilmişti. Geçtiğimiz dakikalarda zammın ne kadar olacağı açıklandı.

Bloomberg HT’nin tekrardan sektör kaynaklarına dayandırdığı haberinde dolar/TL kurunda yaşanmış olan artış sonrası benzinin litre fiyatına 52 kuruş zam geliyor. Pompa fiyatlarına direkt yansıyacak olan zam, 20 Kasım Cumartesi gününden itibaren geçerli olacak. Motorinde de gene 20 Kasım Cumartesi’den geçerli olmak suretiyle 50 kuruşluk zam yapılacak. LPG tarafındaysa 52 kuruşluk bir zam beklentisi olduğu, bu zammın pazartesi gününe kalabileceği de eklendi.

Benzine gelen 50 kuruşluk zamla yeni pompa fiyatı şu şekilde olacak​50 kuruşluk dev zamla beraber son haftalarda gelen zamlarda İstanbul’da 8,17’ye ulaşan benzinin litre fiyatı, 8,69’a yükselecek. Ankara ve İzmir’deyse 8,25’ten 8,77’ye tırmanacak. Motorin fiyatlarına gelen 50 kuruşluk zamla beraber motorinin litre fiyatı İstanbul’da 8,23’ten 8,73’e, Ankara ve İzmir’de 8,31’den 8,81’e yükselecek.

Benzine gelen her zammın niçin direkt pompa fiyatına yansıdığını, benzinin litre fiyatının 11 TL’ye ulaşabileceğini anlatmıştık:​

[wpcc-iframe class="content-iframe__item" width="700" height="500" src="
" frameborder="0" allowfullscreen]
 
Üst Alt