Instagram’dan ‘Abartanlara’ Uyarı: ‘Mola Ver’ İsimli Yeni Bir Özellik Geliyor

Instagram, uygulamada aşırı vakit geçiren kullanıcılara uyarı durumunda yeni bir özellik kontrol ediyor. 'Mola Ver' isminde bu yeni özellik, yeğleyen kullanıcıları belirli vakit aralıklarıyla uyaracak.

Instagram son dönemde arka arkaya getirmiş olduğu yeniliklerle hareketli bir dönem geçiriyor. Video odaklı özelliklerin yanında bağlantı ekleme hususi durumunun tüm kullananların kullanımına sunulması, gelen yeni öykü çıkartmaları derken, Meta'nın Instagram'ı TikTok benzeri platformlarla kızışan rekabette yeni bir dönem başlatmak istiyor şeklinde görünüyor.

Gelen son özellik ise bir nevi platformun kullanıcılarına 'sizi düşünüyoruz' deme şekli. Son dönemde türlü eleştirilere maruz kalan Instagram'ın yeni özelliği 'Mola Ver' adını taşıyor ve kullanıcılara seçilen vakit aralıklarıyla 'bu kadar yeter, hadi birazcık mola ver' diyor.

Özellik tercihe gore kullanılacak:​Instagram CEO'su Adam Mosseri tarafınca duyurulan yeni özellik, hemen hemen kontrol aşamasında ve sınırı olan sayıda kullanıcının kullanımına sunulmuş durumda. Mosseri, kontrol aşamasında olan özelliği ''Bu hafta Instagram’da, şahsen beni oldukca heyecanlandıran bir şey kontrol etmeye başladık. Buna “Mola Ver” diyoruz, ve tam olarak aklınızdan geçen şeyi yapıyor. Kullanmayı tercih ederseniz, uygulamada belirli bir süre (10, 20, 30 dakika) geçirdikten sonrasında Instagram’a ara vermenizi teşvik edecektir. Bu mevzuda üçüncü taraf uzmanlarla çalıştık ve mola vermeyi iyi mi planlayacağımız mevzusunda da tavsiyeler aldık. Ve eğer kontrol kapsamındaysanız, bunu gelecek günlerde görmüş olacaksınız.'' sözleriyle duyurdu.

İLGİLİ HABER

Instagram'a "Abonelik" Özelliği Geliyor (Türkiye Fiyatı da Belli Oldu)​


Bu açıklamadan da anlayacağımız suretiyle özellik kullananların tercihine bağlı olarak kullanılacak. Özellik aktifken uyarı anında kullanıcılara ''Birazcık derin nefes al’, ‘Düşüncelerini yaz’, ‘En sevdiğin şarkıyı dinle’, ‘Yapılacaklar listendeki bir şeyi yap’ şeklinde tavsiyeler verilecek. Büyük bir 'coşku' ile tanıtılan özellik tüm kullanıcılar için aralık ayında gelecek.
 
Üst Alt