GTA San Andreas Definitive Edition’da Nasreddin Hoca’nın Kazan Fıkrasını Çağrıştıran Bir Hata Ortaya çıkarıldı [Video]

Geçtiğimiz hafta çıkış meydana getiren Grand Theft Auto: The Triology - Definitive Edition’da ardı arkası kesilmeyen hatalara bir yenisi eklendi. YouTuber ve yayıncı Sabri Erkan Sabancı, hatayı yakalayarak Twitter’da paylaştı.

11 Kasım’da çıkış meydana getiren Grand Theft Auto: The Triology - Definitive Edition, kimi GTA hayranını nostaljik bir heyecana sürüklerken bazılarına “ne gerek vardı” dedirtti. Çıkışından ilkin fiyatıyla kendinden bahsettiren oyun, çıkışından itibaren de gülünç grafikleriyle öne çıktı. Sadece hayal kırıklığıyla beraber GTA seviyorsanız oldukça eğlenebileceğiniz bu oyunun tek problemi, acayip grafikleri değil.

Çıkışı üstünden daha 1 hafta geçmeyen trio oyunun şimdiden onlarca hatası bulunmuş oldu. Sadece ‘glitch’ sınıfına koyabileceğimiz bu hatalar hepimiz tarafınca öfkeyle karşılanmadı, zira oyun aslına bakarsanız bir ‘remake’ti ve birçok şahıs bunlara gülerek eğlencesine baktı. Yeni ortaya çıkan ve fizik kurallarına karşı gelen bir hata ise Nasreddin Hoca’nın doğuran kazanlı fıkrasını çağrıştıracak cinsten.

Otomobil asla doğurur mu? Buyrun doğuruyor:​

[wpcc-script async src=" " charset="utf-8"]
Üçlemenin San Andreas kısmında karşımıza çıkan hata, YouTube Türkiye’nin oyun alanındaki ilk içerik üreticilerinden olan; ‘AgunZagun’ lakaplı Sabri Erkan Sabancı tarafınca paylaşıldı. İç içe geçen matruşka bebeklerini de çağrıştıran hatada binilen otomobil, birçok yeni arabanın da aynı noktada doğmasına sebebiyet verdi. Yeni doğan otomobiller iç içe geçmiş şekilde kalırken binilen aslolan otomobil diğerlerinin içinden fırlayarak sürülebilir hale geldi.

Üçlemede şu ana kadar bulunan hataların büyük bir kısmı vasıta kullanırken ortaya çıkan hatalardı. Dün de yenilenmiş GTA 3’te otomobil sürerken devamlı sağ sol yapıldığında arabanın git gide büyümesini elde eden bir hata bulunmuştu. Oyunu şimdilik gülünç ve keyifli kılan hatalar ortaya çıkmaya devam ediyor, sadece Rockstar’ın en kısa zamanda bunlara bir el atması koşul. Bundan dolayı oyuncuların yalnız glitch’lerle eğlenmek için oyuna 530 TL verdiğini asla sanmıyoruz.

İLGİLİ HABER

Sen Gelmesen de Olurdu: GTA Definitive Edition'ın Satışları Tekrardan Başladı​

GTA 3 Definitive Edition'daki otomobil büyütme hatası:​

[wpcc-iframe class="content-iframe__item" width="700" height="500" src="
" frameborder="0" allowfullscreen]

‘Yenilenmiş’ GTA üçlemesinde bulunan öteki hatalar:​

[wpcc-iframe class="content-iframe__item" width="700" height="500" src="
" frameborder="0" allowfullscreen]
 
Üst Alt