Gene Apple’ın İzinden Giden Xiaomi’den ‘mini’ Amiral Gemisi Geliyor: Xiaomi 12 mini’nin Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı

Xiaomi'nin üstünde çalmış olduğu 'Xiaomi 12 mini' isminde telefon, 3C sertifikaları vesilesiyle ortaya çıktı. Telefona ilişkin bir tanıtım posterini de sızdıran kaynaklar, telefonun teknik özellikleriyle fiyatını gözler önüne serdiler.

Akıllı telefonların ekranları giderek büyürken geçtiğimiz yıllarda köktencilik bir karar alan ABD merkezli teknoloji devi Apple, "mini" isminde nispeten ufak ekranlı telefonlarını kullananların beğenisine sundu. Şimdiyse bir firmanın daha "mini" akıllı telefon ya da telefonlar üstünde çalmış olduğu ortaya çıktı. Bu şirket, son yıllarda yıldız haline gelen Xiaomi'nin ta kendisi.

Xiaomi bir süredir, yeni amiral gemisi akıllı telefon serisi 'Xiaomi 12' üstünde çalışmalarını sürdürüyor. Xiaomi 12'nin tüm bilgileri bilinmiyor sadece şirket, iddialara gore ufak bir ekranla gelecek "mini" bir telefon üstünde çalışıyordu. Şimdi bu iddia, Çin'deki sertifikasyon kurumları vesilesiyle doğrulandı. Xiaomi resmen, Apple'ın mini telefonlarına rakip olacak bir model geliştiriyor.

Xiaomi 12 mini iyi mi olacak?​*Xiaomi 12 mini için sızdırılan posterden bir bölüm.

Çin'in 3C isminde sertifikasyon sisteminin veri tabanına eklenen telefon, Snapdragon 870 işlemciye haiz. Ek olarak bu amiral gemisi telefon, 6,3 inç boyutundaki bir ekranla gelecek. Açık konuşmak gerekirse bu ekran boyutu mini iPhone modellerinden oldukca daha büyük. Dolayısı ile Xiaomi 12 mini'nin ne kadar 'mini' olduğu münakaşaya açık bir mevzu.

İLGİLİ HABER

Kameranın Telefonu Var: Yeni OnePlus 10 Pro'nun İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı​


Xiaomi 12 mini'ye ilişkin bir tanıtım posteri de sızdırılmış durumda. Bu poster; 4.200 mAh batarya ve 67 watt süratli şarj desteği, UFS 3.1 ve LPDDR5 şeklinde özelliklerden bahsediyor. Ek olarak bu akıllı telefonda 12 GB'ye kadar RAM ve 256 GB'ye kadar da depolama alanına yer verilecek. Peki bu akıllı telefonun fiyatı ne kadar olacak? İşte bu informasyon de Xiaomi 12 mini için sızdırılan posterde yer ediniyor. Bu postere gore:

  • 8 GB RAM + 128 GB depolama alanına haiz versiyon: 564 dolar
  • 8 GB RAM + 256 GB depolama alanına haiz versiyon: 611 dolar
  • 12 GB RAM + 256 GB depolama alanına haiz versiyon: 674 dolar

İşte Xiaomi 12 mini'ye ilişkin sızdırılan poster​

 
Üst Alt