Gamer’lara Dev Hizmet: Oyuncu Kulaklığı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Oyun tutkunlarının, oyuncu kulaklığı satın alırken nelere dikkat etmesi icap ettiğini sıraladık.

Gerçek oyun tutkunları bilir, oyun takıları da minimum bilgisayar yada oyun konsolu kadar önemlidir. Bilhassa oyuncu kulaklıkları, oyundaki sesleri en ince ayrıntısına kadar duyabilmemizi ve öteki oyuncularla kesintisiz kontakt kurabilmemizi sağlamış olduğu için oldukça eleştiri bir öneme haizdir.

Qcy ve Haylou kulaklıklarının Türkiye dağıtıcısı olan DAİCO Teknoloji de bunun bilincinde olacak ki, Hutt marka oyuncu kulaklıklarını Türkiye pazarına dahil ederek, oyun tutkunlarına bambaşka bir oyun deneyimi sunmayı amaçlamış.

Peki; oyuncu kulaklığı satın alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor, Hutt oyun kulaklıklarının özellikleri neler? Oyun tutkunları için sıraladık!​

Saatler devam eden oyun seanslarının vazgeçilmezi: Konfor​Oyun kulaklığı diyince hepimizin aklına, kulak üstü kulaklıklar geliyor. Fakat bilhassa uzun saatler devam eden oyun seanslarında kullandığımız kulaklığın, hafifçe ve konforlu olması gerekiyor. Bu yüzden kulağımızın üstüne baskı meydana getiren oyun kulaklıkları yerine, kulak içi oyun kulaklıklarını tercih etmek daha mantıklı. Kulakiçi kulaklıkların rahat ve kolay kullanımı yardımıyla, konforlu bir oyun deneyimi yaşayabilmemiz mümkün.

Kablolu mu yoksa kablosuz mu?​Kablosuz kulaklıklar, kablolu kulaklıklara gore oldukca daha konforlu. Zira kablolu kulaklıklar, oyun esnasındaki hareket alanını ve mühim hamleleri kısıtlayabiliyor. Sadece buna karşın birçok oyun tutkunu; sarj problemleri ve ses gecikmeleri yüzünden kablolu kulaklıklara yöneliyor. Burada mühim olan, sarjı oldukca uzun saatler dayanan; düşük güç tüketimine haiz ve 0’a yakın gecikme elde eden bir kulaklık tercih etmek. Bilhassa toplu halde oynanan ve kontakt kurulması ihtiyaç duyulan oyunlarda, 0’a yakın gecikme elde eden; süratli kontakt özelliği bulunan kulaklıklar büyük avantaj sağlıyor.

Oyunlardaki performansında avantaj sağlamak için ihtiyacın olan şey: Ultra düşük gecikme​Oyun keyfini doyasıya yaşamanı sağlayacak iki özellik: Net ses kalitesi ve kuvvetli bas performansı


Coşkulu bir oyun deneyimi yaşamak için, oyun kulaklığının sana net ses kalitesi ve kuvvetli bir bas performansı sunması gerekiyor. Oyun seslerini rafine eden ve daha yoğun efektler oluşturarak yüksek çözünürlüğünde olan ses sunan "Bas Güçlendirme Teknolojisi" yardımıyla, keyifli bir oyun deneyimi yaşamak mümkün. Gene Stereo ve ACC, SBC Teknolojisi’ne haiz bir kulaklığın sana sunmuş olduğu yüksek tanımlı ses yardımıyla, oyunu bir parçasıymış benzer biçimde yaşayabilirsiniz. Yalnız oyun oynamak için değil, müzik dinlemek ve film seyretmek için de oldukça ideal bir özellik.

Ve son olarak oyuna odaklanman için eğer olmazsa olmaz, dış ses önleyici katmanlar​Oyuncular bilir, oyun başladığı anda dış dünyayla tüm kontakt kesilir; tüm dikkat oyuna verilir. Fakat dış dünya sizinle iletişimini kesmez! O yüzden en iyisi, dış ses engelleyici katmanlara haiz bir oyun kulaklığı tercih etmek. Bu özellik, oyun dışı sesleri belirli ölçülere kadar engelleyerek oyuna odaklanmanı sağlar ve dış seslerin oyununu bölmesini engeller.

Hutt G1 ve GC1 Kulakiçi Kablosuz Oyun Kulaklıkları, tüm bu özellikleriyle sana bambaşka bir oyun ve müzik deneyimi sunuyor!

Hutt G1 Kulakiçi Oyun Kulaklığı; daha iyi bir oyun deneyimi sunmak için ultra düşük gecikme sağlar ve Bas Güçlendirme Teknolojisi’yle yüksek efektler oluşturur. Yüksek çözünürlüğünde olan ses ve ikili mod özelliğiyle hem oyun hem de müzik coşkusunu doyasıya yaşamana olanak tanır. 5 saate kadar tek seferde kullanım sunarken, şarj kutusu 4 sefer şarj dolumu yaparak toplamda 20 saate kadar kullanım sunar.

Hutt GC1 Kulakiçi Oyun Kulaklığı; tek adımda kolayca eşleştirme, 0’a yakın ses gecikmesi, yüksek çözünürlüğünde olan ses ve Bas Güçlendirme Teknolojisi’yle, coşkulu bir oyun deneyimi yaşamak için ideal. 5,5 saate kadar tek seferde kullanım sunarken, şarj kutusu 3 sefer şarj dolumu yaparak toplamda 16 saate kadar kullanım imkanı tanır.

Siz de buradan detaylı data alabilir, havalı LED ışıklandırması ve kulağa kolayca yerleşen manyetiğiyle tam bir oyun hazzı sunan Hutt Kulakiçi Kulaklıkları keşfedebilirsiniz!
 
Üst Alt