Dolar Uçtu, Meşhur Yatırımcı Tavsiyesini Yineledi: Bitcoin Türkiye İçin Umuttur

Bitcoin yatırımlarıyla malum MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor, Türkiye'ye daha ilkin de verdiği "Bitcoin'e yatırım yapın" tavsiyesini yeniledi. Saylor'a gore Türkiye'nin Bitcoin alması, dolar kaynaklı hasarı tersine çevirecek ve ekonomide hareketlilik olacak.

Bundan ortalama bir ay ilkin sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Bitcoin'e olan sevgisi ile malum şirket MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor'un Türkiye ile ilgili açıklamalarından bahsetmiştik. Türk lirasının yaşamış olduğu kıymet yitirilmesine karşı çözümü Bitcoin'de kabul eden Saylor, Türkiye'nin Bitcoin alması durumunda Türk lirasının kıymet kazanabileceğini ileri sürmüştü. Michael Saylor, yapmış olduğu son açıklamalarda bir kez daha aynı vurguyu yapmış oldu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, dün gerçekleştirdiği Para Politikaları Kurulu toplantısı kapsamında bir kez daha faiz indirimine gitti. Bu da dolar/TL paritesinin birazcık daha yükselmesine ve hatta 11'in üstüne çıkmasına yol açtı. Yabancı basının da dikkatinden kaçmayan faiz indirimi sonucu, Michael Saylor tarafınca da değerlendirildi. İş insanı, Bitcoin yatırımının Türkiye'deki havayı tersine çevireceğini söylemiş oldu.

MicroStrategy’nin kurucusunun son açıklaması şöyleki​

[wpcc-script async src=" " charset="utf-8"]
Bitcoin Türkiye için umuttur. Para birimi, mart ayından bu yana değerinin üçte birini yitirdi ve art arda dokuz yıl kıymet kaybı yaşamış oldu. TL’den USD’ye dönüşüm bir tek çöküşü yavaşlatacak, BTC’nin benimsenmesi ise hasarı tersine çevirecek ve ekonomiyi canlandıracaktır.

İLGİLİ HABER

Dolar 11 TL'yi Görmüş oldu, Toplumsal Medya Karıştı: İşte Twitter'dan Gelen Tepkiler​


Açık konuşmak gerekirse Michael Saylor'un Türkiye'ye verdiği tavsiyeyi aslına bakarsanız uygulamakta olan bir ülke var. Bu ülke, El Salvador. Ekonomik krizle boğuşurken Bitcoin'i resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador, almış olduğu bu sonucu bir süredir uyguluyor. Ülke, Bitcoin yükselişine bağlı olarak ciddi anlamda kar ederken Bitcoin'lerden elde edilmiş kar, okul yapımı şeklinde çeşitli gereksinimler için kullanılmaya bile başladı...
 
Üst Alt