Call of Duty: Vanguard Kısa Süreliğine Parasız Oluyor: İşte Bedavaya Oynamak İçin Yapmanız Gerekenler

Call of Duty serisinin son 14 yılda en fena çıkış meydana getiren oyunu Call of Duty: Vanguard, 18 Kasım - 22 Kasım günleri içinde parasız oynanabilir olacak. Bu süre içinde yalnızca oldukca oyunculu modunu deneyebileceğiniz oyunu ücretsiz bir şekilde oynamak için yapmanız gerekenleri anlattık.

Oyun dünyasının en dev serilerinden Call of Duty, bu ayın başlangıcında yeni bir oyunuyla daha önümüze sunuldu. Serinin İkinci Dünya Savaşı’nı mevzu alan 6. oyunu olan Call of Duty: Vanguard, ne yazık ki pek oldukca şahıs tarafınca heyecanla beklenmiyordu. Bu da Call of Duty: Vanguard’ın son 14 yılda en fena çıkış meydana getiren Call of Duty oyunu olmasına niçin oldu.

Fakat oyundan umudunu tamamen kesmeyen Activision, oyuncuları Call of Duty: Vanguard’a çekmek için yeni bir etkinlik başlattı. Call of Duty: Vanguard’ın oldukca oyunculu modu, 18 Kasım Perşembe TSİ 21.00’dan 22 Kasım Pazartesi 21.00’e kadar ücretsiz bir şekilde oynanabilecek. Bu oyuna para vermenin değip değmeyeceğini öğrenmek isteyenler için fırsat olacak etkinlik kapsamında Call of Duty: Vanguard iyi mi parasız oynanır?

Call of Duty: Vanguard iyi mi parasız oynanır?​Call of Duty: Vanguard, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S platformlarında kısa süreliğine tamamen parasız hale gelecek. Yalnızca oldukca oyunculu modunu kapsayacak olan etkinlik sonrasında oyun, kütüphanenizde kalmayacak. Fakat oyunu birkaç gün içinde oynadığınız süre süresince kaydettiğiniz ilerleme silinmeyecek. Şu demek oluyor ki sonrasında oyunu satın almaya karar verirseniz, kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Call of Duty: Vanguard’ı parasız oynamak için yapmanız gerekenler:

 • Adım #1: Bu bağlantıya tıklayarak Battle.net uygulamasını indirin ve kurun.
 • Adım #2: Battle.net uygulamasında giriş yapın, yoksa hesap oluşturun.
 • Adım #3: Call of Duty: Vanguard sayfasına ulaşın.
 • Adım #4: Oyun, parasız oynanmaya açıldığında gözükecek ‘Play Free’ seçeneğine tıklayın ve oyunu bilgisayarınıza indirin.

Adım #1: Battle.net uygulamasını bilgisayarınıza indirin ve kurun.​Bu bağlantıya tıklayarak Battle.net uygulamasını indirmeye başlayın. Bağlantıya tıkladığınızda oluşturulan sayfa, indirmeyi otomatikman başlatacaktır. Eğer indirme başlamazsa, sayfadaki ‘try again’ bağlantısına tıklayın. Peşinden uygulamayı bilgisayarınıza kurun.

Adım #2: Battle.net uygulamasını açın ve hesabınız var ise giriş yapın, yoksa hesap oluşturun.​Bilgisayarınıza kurduğunuz Battle.net uygulamasını açın ve daha ilkin hesap oluşturduysanız, hesabınıza giriş yapın. Eğer oluşturmadıysanız ‘Create a free Battle.net Account’ seçeneğine tıklayarak yeni bir hesap oluşturun. Peşinden hesabınıza giriş yapın.

Adım #3: Call of Duty: Vanguard sayfasına ulaşın.​Hesabınıza giriş yaptıktan sonrasında gördüğünüz ekranda Call of Duty: Vanguard’ı bulamazsanız, oyunun sayfasına gitmek için sol üstte yer edinen ‘ALL GAMES’ seçeneğine tıklayın. Oluşturulan sayfanın en üstünde Call of Duty: Vanguard yer alacaktır. Üstüne tıklayarak oyunun sayfasına erişin.

Adım #4: Oyun, parasız oynanmaya açıldığında gözükecek ‘Play Free’ seçeneğine tıklayın ve oyunu bilgisayarınıza indirin.​Oyunun sayfasına ulaştığınızda oyunu ücretsiz bir şekilde indirmenizi sağlayacak ‘Play Free’ seçeneğini görmüş olacaksınız (Yukarıdaki ekran görüntüsü, oyun parasız olmadan ilkin açıldığından ‘Buy Now’ seçeneği yer ediniyor). Bu seçeneğe tıklayarak oyunu bilgisayarınıza indirin. İndirme tamamlandığında Call of Duty: Vanguard’ın oldukca oyunculu modunu 22 Kasım Pazartesi 21.00’a kadar ücretsiz bir şekilde oynayabileceksiniz.

 • Oyun, PC platformunun haricinde öteki tüm platformlarda da parasız durumda. Oyunu belirlenen saat aralığında uygulama mağazanızdan Call of Duty: Vanguard'ın sayfasına ulaşarak indirebilirsiniz..
İLGİLİ HABER

Görene Kadar İnanamayacaksınız: Bir Oyuncu, Battlefield 2042'de Bir tek 1 Saniyede 16 ‘Kill’ Aldı [Video]​

Call of Duty: Vanguard sistem gereksinimleri:​

 • İşletim sistemi: Windows 10 64-bit ya da Windows 11 64-bit (son olarak güncellemelerle)
 • İşlemci: Intel Core i5-2500K ya da AMD Ryzen 5 1600X
 • RAM: 12 GB
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 ya da AMD Radeon RX 580
 • Depolama: 61 GB
 • Yüksek çözünürlüğünde olan materyaller için ihtiyaç duyulan depolama: 32 GB’a kadar
 
Üst Alt