Artık Denetim Sizde: Instagram, Kaydırmalı Gönderilerle İlgili Çileden Çıkaran Bir Özelliği Değiştiriyor

Instagram CEO'su Adam Mosseri, üstünde çalışmış oldukları yeni özellikleri duyurdu. Meydana getirilen açıklamalara gore Instagram'da paylaşılan kaydırmalı gönderiler, artık bağımsız bir halde yönetilebilecek. Doğrusu o gönderideki bir fotoğraf ya da video, artık özgürce silinebilecek.

Dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve video paylaşım platformlarından Instagram, birkaç yeni özellik üstünde çalıştığını duyurdu. Instagram CEO'su Adam Mosseri tarafınca meydana getirilen açıklamalara gore kullanıcı deneyimini iyileştirmek için hazırlanan bu özellikler, fazlaca kısa bir süre içinde tüm kullananların beğenisine sunulacak.

Adam Mosseri'nin bahsetmiş olduğu özelliklerden ilki, platforma yüklenen kaydırmalı gönderiler ile ilgili. Bilinmiş olduğu suretiyle kullanıcılar, Instagram'a bir gönderi içinde birden fazlaca fotoğraf ya da video paylaşabiliyorlar. Sadece bu gönderideki parçalardan silinmesi mümkün değildi. İşte geliştirilen yeni özellik, bu durumu ortadan kaldırıyor. Kullanıcılar artık, kaydırmalı gönderilerinde diledikleri benzer biçimde hareket edebilecekler. Doğrusu o gönderide yer edinen yalnızca bir video ya da fotoğrafı, gönderideki öteki parçalara dokunmadan silebileceksiniz.

Instagram'ın yeni özelliği işte bu şekilde görünüyor​Instagram'ın kullanıcıları büyük bir dertten kaldıracak yeni özelliği, an itibarıyla iOS için dağıtılıyor. Doğrusu dünya genelindeki iPhone kullanıcıları, fazlaca kısa bir süre içinde bu özelliği deneyimlemeye başlayabilecekler. Sadece Android ekosistemi için net bir izahat yok.

Adam Mosseri'nin bahsetmiş olduğu öteki bir özellik ise uygulamanın kendisiyle ilgili. Kullanıcılar, geliştirilen yeni özellik yardımıyla Instagram uygulamasını kullanırken karşılaştıkları bir problemi telefonlarını sallayarak teknik ekibe bildirebilecekler. Şirket tarafınca meydana getirilen açıklamalara gore telefonu sallayarak gönderilen bildirimlere öncelik verilip, yaşanmış olan sorunların bir an ilkin giderilebilmesi için çalışılacakmış.

İLGİLİ HABER

DM'den Yürümeye Devam: Instagram, Varlığını Bile Unuttuğumuz 'Mesajlaşma' Uygulaması Threads'in Fişini Çekiyor​


Instagram, telefonu sallayarak geri bildirim gönderme hususi durumunun ne vakit kullanıma sunulacağını söylemedi. Sadece bu özelliğin de fazlaca kısa bir süre sonrasında kullanıma sunulması planlanıyor.
 
Üst Alt