Adeta Dört Tekerlekli Ofis: Elektrikli SUV Konsepti ‘Hyundai Seven’ Tanıtıldı

Hyundai, elektrik motorlu konsept SUV'u Seven'ı tanıttı. Bir otomobilden ziyade ofisi çağrıştıran aracın hiçbir teknik özelliği bilinmiyor. Seven en fazlaca, garip tasarımıyla tüketicilerin ilgisini çekecek benzer biçimde görünüyor.

Otomotiv sektöründe dengeler değişmeye devam ederken firmalar, elektrikli otomobil devriminden geri kalmak istemiyorlar. Derhal her otomobil üreticisi, elektrikle çalışan otomobil ya da otomobil konseptini tanıtımına devam ederken Hyundai, "Seven" olarak isimlendirdiği yeni konsept elektriklisini duyurdu.

Hyundai Seven, çağdaş olmasıyla birlikte da iri ve agresif bir tasarıma haiz. Kaput ile tamponun birleştiği kısmı boydan boya kaplayan incecik bir LED far tasarımına haiz olan vasıta, tamponun alt kısmına yerleştirilen ızgara benzeri yapıda yer edinen farlarla destekleniyor. Aracın arkasında ise TIR benzer biçimde araçlarda kullanılan ve kedi gözü diye tabir edilen yapıya benzeyen bir aydınlatma kısmı yer ediniyor. Bu bölüm, aracın arka kısmını tamamen çevrelemiş durumda ve açıkçası acayipgörünüyor.

Karşınızda Hyundai'ın yeni elektrikli konsepti Seven​Hyundai Seven, yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz suretiyle bir SUV. Firmanın çeşitli modellerinde karşımıza çıkan E-GMP adlı platform üstüne kurulan vasıta, ortabölümden oluşturulan kapı tasarımına haiz. Aracın iç kısmına baktığımızda ise bir otomobilden ziyade ofis benzeri yapıyla karşılaşıyoruz. Bu yapı tüketicilerin ilgisini çeker mi? Bu mevzuda pek de güvenli değiliz...


Hyundai'ın yeni elektrikli konsepti, bir direksiyona bile haiz değil. Aracın ön paneli tabiri caizse emek harcama masası benzer biçimde. Şirket teknik detay vermediğinden, Seven'ın iyi mi kullanılacağına dair bir data veremiyoruz.


Teknik detay demişken, Hyundai Seven'ın motor özelliklerine de değinilmedi. Aslına bakarsak aracın bu hali, Seven'da bir motor olup olmadığını da düşündürmedi değil... Sadece E-GMP'den yola çıkarak yapılmış bazı tahminler ver. Mesela bu aracın 350 kilowatt'lık şarj desteği sunması, yüzde 10'dan yüzde 80'e kadar 10 dakikada şarj olması umut ediliyor. Aracın menzilinin ise 480 kilometre civarında olması umut ediliyor.


İçeriğimizde sık sık dile getirdiğimiz benzer biçimde, Seven bir konsept vasıta. Kısaca bu aracı yollarda hiçbir vakit göremeyebiliriz. Ya da şirket, aracı daha gerçekçi hale getirip üretebilir. Hepsi, önümüzdeki dönemlerde netleşecek...
 
Üst Alt