800 Km Menzil Sunan 2023 Kia Sportage Hybrid Tanıtıldı

Kia, sevilen SUV modeli Sportage'in 2023 model hibrit versiyonunu duyurdu. İçten yanmalı motorlu versiyondan değişik ve etkisinde bırakan bir tasarıma haiz olan vasıta, 800 KM civarında menzili ve haiz olduğu teknolojik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Cenup Koreli otomotiv devi Kia, sevilen SUV modeli Sportage'in yeni versiyonu Sportage Hybrid'i duyurdu. Bilhassa de performans açısından dikkat çeken vasıta, yepyeni tasarımı ile de SUV tutkunlarının favorilerinden olacak benzer biçimde görünüyor. Sadece derhal heyecanlanmamakta yarar var. Zira Sportage Hybrid, 2023 model olarak lanse edildi. Bu da aracı satın almak isteyenlerin uzun bir süre daha bekleyeceklerinin açık bir göstergesi.

2023 model Kia Sportage Hybrid, şerit led far tasarımı ve orijinaline bağlı olarak tasarlanmış ızgarası ile eskisine kıyasla daha agresif bir yapıya haiz. Tasarım bütünlüğünü korumak adına önlerdeki led tasarımını arka tarafa da uyarlamayı başaran şirket, tüketicilere yeni bir nefes kazandıracak benzer biçimde görünüyor. Zira araca ilk bakmış olduğunuzda, bunun Sportage bulunduğunu anlama ihtimaliniz pek de yok.

Karşınızda Kia Sportage Hybrid​Kia Sportage Hybrid'in devasa hacmi, kendisini iç tasarımda da gösteriyor. 12,3 inç büyüklüğünde bir multimedya ekranına haiz olan vasıta, Android Auto ve Apple Car Play desteğine haiz olarak geliyor. Bu ekran, tamamen hayalet olarak dizayn edilen ve gene 12,3 inç büyüklüğünde olan gösterge ekranı ile bütünleştirilmiş durumda. Aracın vites topuzu bulunmazken vites değişimleri için koyulan bir döner bölüm, böylelikle iç hacimde daha çok yaşam alanı sunulmasını elde etmiş oluyor. Öte taraftan; kablosuz şarj ve Harman-Kardon marka premium ses sistemi de aracın kısmında bizleri karşılayan detaylar içinde içeriyor.


Kaputun altına baktığımızda; hakkaten de etkisinde bırakan detaylarla karşılaşıyoruz. Aracın içten yanmalı 1,6 litrelik motoru, turboşarj özelliğine haiz. Bu motora 44 kilowatt'lık bir elektrik motoru birlikte rol alıyor. Hibrit motor için sağlanan 1.5 kWh'lik batarya ise bu araca tam doluyken 800 kilometre civarında menzil sunabiliyor. Vasıta tüm bu özellikleriyle 226 beygir güç üretebiliyor.


Kia Sportage Hybrid satın almayı düşünen tüketiciler, yalnızca önden çekişli ya da dört tekerden de çekiş sunan iki değişik versiyondan birini tercih edebilecekler. Her iki seçenekte de standart olarak 6 ileri otomatik şanzıman sunulacak.


Kia'nın hibrit motorlu SUV'u, teknolojik özellikleri açısından da dolu dolu. Bu bağlamda; otomatik fren, şerit takip sistemi ve otomatik uzun far sensörü benzer biçimde özellikler, bu araçta standart olarak sunuluyor. Ek olarak kör nokta uyarı sistemi, navigasyon tabanlı hız sabitleyici, sürüş asistanı ve 360 derecelik kamera benzer biçimde özellikler de bu araçta karşımıza çıkıyor.


Kia yetkilileri, 2023 model Sportage Hybrid için resmi bir çıkış zamanı vermediler. Ek olarak aracın fiyatı da açıklanmadı. Bu detaylar, 2022senesinde gün yüzüne çıkacak benzer biçimde görünüyor.
 
Üst Alt